2014’ün En Akıllı Telefonları  

Teknoloji her geçen gün biraz daha gelişmektedir. Bu gelişim en çok akıllı telefon pazarını etkilemektedir. Aldığımız son model akıllı telefonun üzerinden çok kısa bir zaman geçmişken bir üst modeli ile karşılaşmakta, buda bize akıllı telefon pazarının ne kadar hızlı bir ivme yakaladığını göstermektedir.

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala 2014 yılının en akıllı telefonlarına göz atmak istedik. İşte geçtiğimiz yılın en akıllı telefonları… Sony’nin 2014 yılı başında tanıttığı Z2, üstün özelliklerinin yanı sıra suya ve toza dayanıklı özelliği ile ilgi topladı. Sony,  Xperia T2 Ultra, inanılmaz pil gücü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Markanın ilk mini modeli Xperia Z1 Compact ise diğer mini modeller arasında en güçlü özelliklere sahip akıllı telefon olarak pazarda yerini aldı. Huawei’nin Ascend P7’si, yüksek özellikleri, kaliteli tasarımı ve uygun fiyatı ile kullanıcılara yeni bir alternatif oluşturdu. Oppo’nun  Find 7’si ise dünyanın en iyi akıllı telefonu olma başarısını gösterdi. LG’nin Phablet akıllı telefonu LG G Pro 2, kompakt ve hafif gövdesi ile Phablet severler için bir harika bir cihaz olarak 2014 yılında akıllara kazınan telefonlar arasında yerini aldı. Telefon pazarında sağlam adımlarla tırmanışa geçen Samsung ise suya ve toza dayanıklı modeli Galaxy S5’i kullanıcılarıyla buluşturdu.

2015’te akıllı telefonların gündemden düşmeyeceği bir yıl olacak. Markaların daha iyisini üretme kaygısıyla kıyasıya yarıştıkları akıllı telefon pazarı gün geçtikçe daha da kızışacak, bu da üretim kalitesine ve fiyat aralıklarına yeni boyutlar kazandıracak gibi gözüküyor. 2015 Yılında teknoloji ne kadar ilerleyecek?  İlerleyen teknolojinin akıllı telefon pazarına etkisi ne olacak? Hangi markalar hangi model akıllı telefonlarını piyasaya sürecek? Bu soruların yanıtlarını hepimiz yaşayarak göreceğiz…

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: