2016 Trend Takı Modelleri

Şık bir kadının olmazsa olmazlarından takılar da tıpkı kıyafetler gibi moda akımlarına kapılmakta. Her sezon, her yıl farklı modeller ve malzemeler ön plana çıkarken, bir önceki sezonun, yılın takıları raflardan kaldırılır. Şık ve zarif bir görünüm için seçilen kıyafetler kadar, kombinlenen takıların da önemli olduğu düşünüldüğünde takı modasının eğilimini de takip etmek önem taşır. İşte bu sebeple en yeni, en trend takı modellerinden haberdar olmak kaçınılmaz. Ancak unutulmamalıdır ki; 2016 trend takı modelleri arasından en uygun olanı seçmek, kullanmak isteyenler, öncelikle kıyafetlerini göz önünde bulundursunlar. Örneğin boğazlı ya da boyna kadar kapalı kıyafetlerde kullanılan takılarla, göğüs dekolteli olanlarda kullanılanlar farklı olmalıdır. Başka bir açıdan bakıldığında canlı renklere sahip olan kıyafetleri kombinleyecek takılar daha soft renklerde seçilirken, pastel tonlardaki kıyafetlerle canlı, parlak takılar kullanmak daha şık bir görünüm sağlar. Kullanılacak takının rengi, modeli, ana maddesi tamamen kıyafete göre belirlenir. İşte tüm bunlar göz önünde bulundurularak 2016 trend takı modellerine bir göz atmakta fayda var.

2016 trend kolye modelleri
2016 yılı kolye modellerinde en çok öne çıkan modeller tasma veya yuvarlak boğazlı kolyelerdir. Özellikle metalik gümüş ve dore rengi tasma kolyelerde gotik tarza yakın bir hava sezilmekte. İlgi çekici taş seçimleriyle ya da metal maddelerle öne çıkan yuvarlak boğazlı, tasma şeklinde kolyeler 2016 trend kolye modellerindendir. Hem yaz hem de kış sezonu için şık bir şekilde tasarlanmış bu kolyeler, geçmiş sezonların boncuklu kolyelerine göre çok daha maskulen bir hava vermekte. Bununla birlikte 2016 yılında kolyelerde altın, deri püsküllerin de ön plana çıktığı görülmekte. Tasma kolyelerin maskulen havasının altın püsküllerle kırıldığı, bu sayede daha asi, ancak zarif bir hava yakalandığı söylenebilir. Ayrıca yuvarlak boğazlı kolyelerde metal ve derinin bir araya getirildiği fütüristik hava ve özellikle de el yapımı modellerin ön plana alındığını söylemek mümkündür.
2016 trend bileklik modelleri
2016’nın bileklik modellerinde hiç kuşkusuz deri üstünlüğü var. Dore, simli gümüş rengi, beyaz ve neredeyse tüm renklerde deri bileklikler ve onlara eklenmiş metal aksesuarlar bu yılın trendi. Geçmiş yıllarda fazlasıyla ilgi gören bileğe birkaç kez dolanabilen deri bileklikler, 2016’da çok daha ön planda. Özellikle el yapımı deri bilekliklerin birbirinden farklı metallerle süslenmiş modelleri, yaz, kış tüm kombinlerle kullanılabilmekte. Geçmiş yıllarda kullanılan boncukların yerini, bu yılın bilekliklerinde deri ve doğal taşın birleşimi almakta, bu taşlarla bilekliğe daha abiye bir görünüm verilebilmekte. Yılan ya da dana derisinden el yapımı olarak hazırlanan bilekliklerin metal ağırlıklı olanları daha çok gündüz, kullanım için uygunken, taşlı olanlar her türlü yemek, toplantı, davet gibi etkinliklerde kombinlerin tamamlayıcısı olmaya aday.
2016 trend yüzük modelleri
2016 yılının trend yüzüklerinde ilk olarak göze çarpan modeller helezon yüzükler. Birbirinden şık ve zarif taşlarla süslenmiş helezon yüzükler, hem gece hem de gündüz kombinlerinin tamamlayıcısı. Bununla birlikte Smoky Quartz ve sallantı Quartz yüzükler de capcanlı taşlarıyla kadınları büyülemekte. Bu yılın yüzük modasında her ne kadar büyük, gösterişli, renkli taşlar ön planda olsa da; sade, uzun metal yüzükler daha soft bir hava seven kadınlar için ideal olduğundan raflardaki yerlerini korumakta.
2016 trend küpe modelleri
Bu yılın küpe modellerinde metal kullanımı ön planda bulunmakta. Küpe seçiminde sade ve iddialı olmak isteyen hanımlar için 2016 yılının trendi kesinlikle asimetrik metal küpeler. Hem günlük hem de abiye tarza hitap eden asimetrik metal küpeler, kulağa yapışık ya da sallantı şeklinde olabilmekte. Gümüş ve dorenin çoğunlukla göze çarptığı küpe modellerinde, yaprak ve çınar figürleri de sıklıkla kullanılmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: