Akıllı Ayaklar, Fulya ayak Cerrahisi Merkezi’ne Gider

Sağlığınız her şeyden önemli. Bedeninizin en önemsiz görünen bir bölgesinde yaşanan rahatsızlık, diğer bölgelerde de sıkıntılara ve ağrılara yol açabiliyor. Vücudunuzun en çok özen göstermeniz gereken parçalarından biri de, ayaklarınız. Sizi bütün gün taşıyan ayaklarınızda oluşabilecek bir hastalık, eğer doktorunuzu ziyaret etmezseniz veya gereken önlemleri almazsanız ileride geri dönülmez sonuçlar doğurabiliyor. Elbette, ayaklarınız korumak için öncelikli olarak yapmanız gereken, rahat ve konforlu ayakkabılar seçmek. Günümüzde, kadınlar topuklu ayakkabılar tercih edebiliyorlar veya çoğu insan ayakkabının görünüşüne rahatlığından daha fazla önem verebiliyor.

Morton nöroma, pek çok kişinin yaşamını zorlaştıran ayak rahatsızlıklarından biri. Bu hastalık; başparmak çıkıntısı, düz taban veya yüksek kavis rahatsızlığından muzdarip kişilerde ve kilolu insanlarda daha sık görülür. Ayrıca, topuklu ve sivri uçlu ayakkabı kullanımı da mortonnöroma rahatsızlığını tetikler.Mortonnöroma hastalığının temel nedeni,  3. Ve 4. Ayak parmakları arasında yer alan bir sinirin yüksek basınç sonucu sıkışması ve kalınlaşmasıdır. Sonuç olarak sinir, hatalı uyarılar vererek hastada sürekli olarak sıkıntı ve rahatsızlık hissi yaratır

Morton nöroma rahatsızlığının belirtileri şunlar: Kapalı ayakkabı kullanıldığında gelen sıkışma hissi, ayak altında kitle var hissi, elektriklenme ve ayakkabıları çıkardığınızda gelen büyük bir rahatlık. Morton nöroma hastalığındanşikayet edenler, yol ortasında ayakkabılarını çıkartarak rahatlamaya çalışırlar, ayrıca parmaklarda uyuşma ve kramp görülür.

Mortonnöroma tedavisi şu aşamalardan geçer: Hasta ayakkabılarını değiştirir ve kişiye özel tabanlıklar kullanmaya başlar. Mortonnöroma tabanlık, hastaların yarısının tedavi olmasını sağlayacaktır. İyileşmeyen hastalarda, rahatsız sinire alkol ve kortizon enjeksiyonu tedavisi uygulanır. Burada amaç, sinirin yanlış tepkiler vermesini engellemektir. Eğer bu yöntem de başarısız olursa, son çare cerrahi müdahaledir. Eğer mortonnöroma hastalığınız varsa, Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Yukarıdaki tedavilerin tamamını başarıyla uygulayan merkez, tamamen ayak sağlığı üzerine odaklanmış olduğundan, bu alanda derinlemesine bilgi ve tecrübeye sahip bir ekibe sahiptir. Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi, İstanbul Şişli’de hizmet veriyor. Ayaklarınızda oluşabilecek her tür sorunda, bir uzmanı öneririz. Çünkü eğer erken teşhis ve tedavi, ayaklarınızda oluşabilecek kalıcı deformasyonları engeller. Kişiye özel çözümler üreten merkez, yüksek teknolojisiyle ve güleryüzlü çalışanlarıyla, kişiye özel çözümler sunuyor. Kişiye özel tabanlıklar, tedavi amaçlı cihazlar ve ekipmanları gerekli durumlarda hastalarına sağlayan merkez, cerrahi müdahale gerektiğinde de, başarılı operasyonlarla sorununuzu kalıcı olarak çözmeyi hedefliyor. Ayaklarınız değerli, ne de olsa bütün bir ömrünüz boyunca sizi taşıyacaklar. Bu yüzden, en ufak bir şikayetinizde Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi’ni ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: