Akıllı Telefon Satışları %85 Arttı

Gartner’ın yayınladığı taşınabilir sektör raporuna yönelik Tek evvelki seneye yönelik %85 artışla 100 . 7 milyon taşınabilir cihaz satılmış .

Bu çeyreğin galibi Symbian’ı geride bırakarak %36 sektör payına erişen Android olmuş . Symbian %27 . 4 ile 2. sırada gelirken Apple iOS %16 . 8 ile üçüncü , BlackBerry %12 . 9 ile dördüncü , Windows Phone 7 %3 . 6 ile nihai sırada yer ediniyor .

Aşağıdaki tablodan görebileceğiniz benzeri 2010’un önce çeyreğinde Android kendine fakat dördüncü sırada yer bulabilirken Symbian mühim tek nispeten lider konumdaymış . Android’in tek sene içerisinde böylesi tek yükseliş göstermesi hakikaten mühim tek başarı .

Üretici bazında bakıldığında Nokia halen %25 . bir ile sektör öncülüğünü elinde bulunduruyor fakat Geçen sene %30 . 6 sektör payına sahip meydana geldiği varsayılırsa şirketin oldukça başarılı tek sene geçirdiğinden laf etmek olası değil . Büyük Ihtimal Windows Phone 7 temelli modeller gelene civarı Nokia’nın sektör hissesi düşmeye aynı ritimde devam edecek .

Samsung %16 . bir ile 2. sırada gelirken onu LG , Apple , RIM ve öbür firmalar takip ediyor .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: