Akıllı Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme

Akıllı telefonlar son 5 senedir hayatımızın adeta vazgeçilmezi olmuş durumdalar. Uyanık olduğumuz her an, akıllı telefonumuzu kullanır hale geldik. Hal böyle olunca, akıllı telefonlarımızın bataryası da sık sık bitiyor ve çoğu zaman bataryayı daha hızlı şarj etme ihtiyacı duyuyoruz. Akıllı telefonu daha hızlı şarj etme konusunda yazılan bu makale, size zaman kazandıracak ya da aynı sürede bataryayı daha fazla şarj etmenizi sağlayacak.

Akıllı Telefonu Daha Hızlı Nasıl Şarj Edebilirim?

Bunun için birkaç önerim olacak:

 • Eğer cihazınızı açıkken şarj edecekseniz, o an çalışan uygulamaları mutlaka kapatın. Her bir çalışan uygulama, batarya için ekstra yük anlamına gelir.
 • Eğer cihazınızı kapalıyken şarj edecekseniz, USB aracılığıyla şarj etmek yerine duvardaki prizden (220 V) şarj etmeyi tercih edin.
 • Bilgisayarınızdaki USB ile şarj etmekten kaçının – USB ile şarj etmek, duvardaki prizle şarj etmeye göre %60-70 daha yavaştır.
 • Şarj esnasında telefonunuzu kullanmayın. Aksi takdirde şarj etmeye çalıştığınız bataryanız ekran ışığı ve uygulamalar sebebiyle aynı zamanda deşarj olacaktır.
 • Bataryayı sıcak ortamlarda bırakmayın. Güneş ışığının batarya ya da telefon üzerine düşmesi, ya da farklı ısı kaynakları sebebiyle bataryanın ısınması durumunda batarya performansı düşecek, bataryanız daha yavaş şarj olacaktır.
 • Şarj esnasında çok lazım değilse mobil veri, Wi-Fi, Bluetooth gibi veri aktarım seçeneklerini devre dışı bırakın.

Yukarıdaki önerileri uygulamanız, akıllı telefonu daha hızlı şarj etme konusunda size fayda sağlayacaktır.

One thought on “Akıllı Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme

 • 26 Haziran 2014 at 16:39
  Permalink

  Başta da söylediğin gibi Can telefonlar hayatımız da önemli yer kaplıyor kapalı tutmak kullanmamak mümkün olmuyor

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: