Alem FM ile keyifli saatler

Radyo, insanoğlunun bulduğu en iyi icatlardan bir tanesidir. Bunca zamandır sesi bir yerden başka bir yere taşıyan bir alet olarak oldukça iyi işler yapmıştır. Dünya’nın her noktasında kullanılan bu başarılı icat yıllar geçtikçe değer kaybedecek gibi düşünülse de tam aksine değer kazanmıştır. Televizyon gibi radyonun resimlisi olarak nitelendirilen başka icatlar ortaya çıkmasına, internet bulunmasına rağmen radyonun yeri değişmemiştir. Halen de radyoyu günlük hayatında düzenli olarak kullanan ve radyo kanallarını takip eden milyonlarca insan bulunmaktadır. Ülkemizde de radyo dinleme bir gelenek haline gelmiştir. Arabalarda seyahat ederken açarsanız bir kanal ve hareket boyunca onu dinlersiniz. Eğer beğenmezseniz başka bir sürü kanal bulunur. Radyo kanalları arasında televizyonda zap yapar gibi gezersiniz ve kendi zevkinize en uygun kanalda karar kılıp, onu dinlersiniz. Bu durum böyle olarak devam ettiği sürece de radyolar kolay kolay bitmeyecektir. Mesela cep telefonlarında kullanılan özel uygulamalar sayesinde radyolar telefonlara gelmiştir. Eski telefon modellerinin çoğunda radyo olurdu ve sırf o yüzden satışı yüksek olan modeller ortaya çıkmıştı. Şimdilerde ise özel olarak insanlar radyoları telefonlarında, bilgisayarlarında dinliyor. Bunlar için özel uygulamalar geliştiriliyor ve artık çok daha modern bir hal alıyor. Radyo zaten insanların habere ulaşma ve müzik dinleme yoluydu. Şimdilerde bunların hepsini başka aletler ya da başka kanallar ile çok rahat yapabiliyorsunuz ancak hiçbirisi radyonun verdiği tadı maalesef ki veremiyor.

Radyoların ne kadar güzel ve unutulmaz olduğundan biraz bahsettik ve sıra geldi size tanıtacağımız radyo kanalına. Bu radyo kanalının adı Alem FM olarak geçiyor. Yaklaşık 20 yılı geçkin bir süredir radyo kanalı olarak hayatına devam eden Alem FM, yılların eskitemediği köklü kanallardan bir tanesidir. Yoldan geçen bir kişiyi döndürüp ona aklınıza gelen bir radyo kanalı söyleyin deseniz, alacağınız cevapların büyük bir kısmı Alem FM olacaktır. Çünkü bu radyo kanalı uzun süredir yayında ve Türkiye genelinde çok büyük bir takipçi kitlesine sahiptir. Yaptıkları yayınların kalitesinin artması sebebiyle de sevilerek dinlenmeye devam ediyor. Bu kanal Çukurova Medya Grubu bünyesinde çalışmaktadır. Türkçe pop müziğe verdikleri önem sayesinde de oldukça iyi Türk pop kanalları arasında yerini almıştır. Adana 103.8, Ankara 105.3, Antalya 89.2, İzmir 89.2, İstanbul 89.2 ve Mersin 90.3 frekanslarından bu radyo kanalının yayınlarına ulaşmanız mümkündür.

Alem FM yıllardır aldığı ödüller ile de adından söz ettirmektedir. Birçok kuruluş Alem FM’i ve yayıncılarını yılın en iyi radyosu, en iyi radyo programcısı ve yılın en iyi radyo programı gibi ödüllere layık görmüştür. Bu ödüller kanalın hem daha çok duyulmasını sağlamıştır hem de başarılı kanalın işini ne kadar iyi yaptığını da göstermiştir. Alem FM’de yıllardır yayın yapan kişiler bulunduğu gibi radyo dünyasına yeni adımı atan kişiler de çalışmıştır. Bu kanal diğer kanallardan farklı olarak çok daha fazla radyo programı yapmaktadır. Özel programlarından bir tanesi severek dinlenen Alem’in Üstadları programıdır. Bu program Ali Ertem ve Fatih Sarıkan tarafından sunulmaktadır ve doyurucu içeriği ile dinleyenleri oldukça menün etmektedir. Kanaldaki bir diğer program ise Yavuz Semerci ve Açıl Sezen tarafından sunulan Trafikte programıdır. Bu program birçok taksici ve minibüsçü tarafından en çok sevilen programdır ve kendileri bu programı takip etmektedir. Canlı radyo dinleyen kişilerin sevdiği bir diğer başarılı Alem FM programı ise Jale Şengün’ün sunduğu Jale Devri programıdır. Radyo kanalında Cevdet Canel Canlı ve Şebo Show da en çok takip edilen yayınlar arasındadır.

Alem FM radyosunu canlı olarak dinlemek için yapmanız gereken tek şey canliradyodinle.com.tr sitemize giriş yapmak olacaktır. Alem FM’iseçtiğiniz takdirde istediğiniz zaman, istediğiniz yerde bu radyo kanalını rahatça dinleyebilirsiniz. Eğer talep ederseniz diğer radyoları da canlı radyo dinleme sitemizdeki sağ bölümde yer alan radyo kanalları arasından bulabilirsiniz.

One thought on “Alem FM ile keyifli saatler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: