Android’de Sizi Çıldırtabilecek 4 Oyun

Kategori: Android - Yorum Yazın
Android’de Sizi Çıldırtabilecek 4 Oyun

Android işletim sistemli cihazlarda son günlerde en popüler oyun hiç şüphesiz ki Flappy Bird, hepiniz duymuşsunuzdur. Mario’daki boruları altlı üstlü koydukları, kuşu boruların arasından geçirdiğiniz oyun var ya, o. Kulağa çok kolay geliyor değil mi? Ama Flappy Bird hiç de kolay değil! Oynarken sinirden telefonu fırlatan mı ararsınız, telefonunu parçalayan mı ararsınız, bağıra çağıra etrafına saldıran mı.. Tek sebebi ise Android oyunu Flappy Bird!

AndroidPit ekibinden Can C. isimli yazar, yabancı bir kaynakta denk geldiği zor oyun tavsiyelerini yazıya dökmüş (kaynak). Bu yazıda, Flappy Bird gibi son derece kolay görünen ama insana sinir krizleri geçirtebilecek kadar zor olan o 4 Android oyununu tanıtacağım.

Kararlıysanız, oyunları incelemek son kararınızsa, okumaya devam edin. Google Play sayfaları için oyun isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz.

The Impossible Game (2.19 TL)

Yapmanız gereken şey çok basit: kontrol ettiğiniz turuncu kareyi engellerin üzerinden atlatmak, sivri uçlara ya da boşluğa düşürmemek. Dediğim gibi, kulağa basit geliyor. AMA DEĞİL.

Super Hexagon (7.27 TL)

Google Play’in en zor oyunu olarak lanse edilen Super Hexagon’da merkeze doğru gelen altıgen şekiller var ve sizin göreviniz, kontrol ettiğiniz üçgeni üzerinize gelen altıgenlerden kurtarmak. Bunu yapmak için üzerinize gelen şekillerdeki boşlukları görmeli ve kontrol ettiğiniz üçgeni oraya yönlendirmelisiniz. Şahsen ben denemedim, ama videoda oldukça zor görünüyor, izlemesi bile zor!

Boson X (3.93 TL)

Temple Run ya da Subway Surfers tipi oyunları büyük ihtimalle oynamışsınızdır. Karakteriniz sürekli koşar, siz onu sağa ya da sola yönlendirerek puan toplarsınız, engellerden kaçarsınız falan. Boson X de bu tip bir oyun; ama bir farkla: karakteri değil çevreyi kontrol ediyorsunuz. Karakteriniz bir parçacık hızlandırıcısında (CERN’deki deneyi hatırlar mısınız?) artan bir hızla koşmakta ve siz karakterinizin önüne tabiri caizse “yollar döşüyorsunuz”. Oyun yapımcısının bir de uyarısı var: Oyunun bazı bölümlerinde flaş şeklinde ışık geçişleri ve hareketleri var, bu durum kendinizi kötü hissetmenize sebep olabilir.

Don’t Look Back (Ücretsiz)

8-bit grafiklerle hazırlanan bu oyunda biraz atari oyunu havası var. Oyunda amaç çok basit: Karakteriniz koşarken önüne çıkan canavarları öldürmek ve yolunuza devam etmek. Ama yukarıdaki 3 oyunda olduğu gibi burada da iş öyle kolay değil. Sinirlerinize hakim olabilecekseniz, denemelisiniz:


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: