AOpen Nagas G5 Kasa İncelemesi

AOpen Nagas G5 Kasa İncelemesi

AOpen ’ın oyuncular için özel olarak hazırladığı Nagas G5 model kasayı inceliyoruz.

Uzun bir süredir ülkemizde de çeşitlerini rahatlıkla bulabildiğimiz AOpen kasalar, fiyat/performans ürünlerini tercih edenlerin ilk göz attığı markalardan biridir.

Özellikle piyasada kalitesiz PSU barındıran birçok markanın aksine AOpen, her zaman kaliteli PSU kullanması ile dikkat çekmiştir. Belki fiyat/performans ürünlerinde 500 Watt, 600 Watt gibi abartılı rakamlar kullanmaz AOpen, ama bir AOpen kasada 400 Watt yazısını gördünüz mü, o kasanın gerçekten 400 Watt verebileceğini bilirsiniz. Kısacası AOpen, çoğu zaman paranızın karşılığını veren bir marka olmuştur. Bakalım AOpen ’ın oyuncular için yeni tasarladığı Nagas serisi kasalarda da bu durum böyle mi?

Dilerseniz incelememize hemen kasamızın dış görünüşü ile başlayalım.

AOpen, Nagas G5 ile LED aydınlatma kullanmayı tercih etmiş. Şüphesiz bu güzel bir artı. Önde büyük bir LED aydınlatma, her iki tarafta ayrıca iki LED aydınlatma daha. Geceleri bu LED aydınlatmalar hemen dikkat çekiyor.

AOpen Nagas G5 ’in ön tarafında iki adet USB çıkışı, hoparlör, mikrofon çıkışları ve bir adet e-SATA çıkışı bulunuyor. Yalnız e-SATA kablosu kasa içerisinden çıkmıyor, eğer e-SATA bağlantısını kullanmak istiyorsanız, bağlantı kablosunu kendiniz temiz etmelisiniz. Ayrıca kasanın ön kapağını açmak bir hayli meşakatli olduğundan e-SATA bağlantısını yapmak hiç de kolay değil, bu yüzden muhtemelen bu bağlantıyı hiç kullanmayacaksınız.

Nagas G5 ’in anakarta bakan tarafı. Gördüğünüz gibi burada anakartın hava alması için ızgaralar bırakılmış.

LED aydınlatmalar kapalıyken çektiğimiz başka bir resim. Reset ve başlat tuşları ergonomik ve şık bir şekilde tasarlanmış. Ayrıca sağ altta Nagas kasaların logosu yer alıyor.

Kasamızın arka tarafı. Hemen dikkatinizi çekmiştir. Güç kaynağı alt tarafa alınmış. Bence bu daha iyi bir tasarım. Nedenini ileriki sayfalarda açıklamaya çalışacağım.

Kasamızın alt tarafı. Burada gördüğünüz plastik ayaklar kasayı hem belirli bir yükseklikte tutuyor, hem de zeminin çizilmesini önlüyor. Bu yükseklik önemli çünkü güç kaynağı zeminden hava çekiyor. Ayrıca hemen sağda başka bir fan girişi daha görüyorsunuz. AOpen, burada fan kullanmamış ama siz istediğiniz bir fanı alıp takabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: