Apple’ın Square firmasını satın alamadı.

Apple’ın iPhone 6 lansmanında tanıttığı Apple Hisse isimli taşınabilir tediye sisteminin finans sektörüne ne türlü tesir yapacağı ile ilgili tartışmalar devam ederken , şirketin arka tasarıda attığı adımlar da netleşmeye başladı .
NFC , TouchID ve Passbook özelliklerini biraraya getirerek Apple Hisse platformunu yaratan Apple , finans piyasasının devlerinden de teknik yardım alarak oluşumu bitirdi . Fakat şirketin önce tasarıları belli bir süre ek olarak çeşitli idi .
Firmaya yakın kaynakların verdiği bilgiye yönelik Apple sene başından itibaren Square isimli taşınabilir tediye firmasının peşindeydi fakat müzakereler negatif sonuçlandı . Square kulaklık girişinden iOS cihazlarına bağlanan tek mini POS aleti üretti ve mağaza sahipleri amaçlı tek çok kez davranış şeklinde olma fırsatı tanıdı . Senelik milyar dolarlar düzeyinde ücret aktarımına imzasını atan Square , en son olarak sektör kıymetini 6 milyar dolara yükseltmişti .
Apple’ın Apple Hisse sistemi amaçlı Square’nin teknolojilerine ve ortaklıklarına müracaat etmek ve platformu bunun için yönelik şekillendirmek olduğu belirtilirken , Apple’ın yaptığı 3 milyar dolar değerinde teklifin Square aracılığıyla onay alamaması sebebiyle teşebbüs başarısız oluyor . Şuan Için her 2 yandan da resmi tek detaylı bilgi gelmedi .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: