Baldur’s Gate Enhanced Edition Geliyor

Kategori: Oyunlar - Yorum Yazın
Baldur’s Gate Enhanced Edition Geliyor

Son bir hafta oyunseverler için tam bir heyecan fırtınası tadında geçti .

Tim Schafer’in Ron Gilbert ile beraber geliştireceği yepyeni macera oyunu için Kickstarter’da başlattığı dayanak kampanyasının 3 . 5 milyon $ barajına dayanması ve ekibin Grim Fandango’dan bile daha harika bir oyun sözü vermesi , bu kampanyanın ele geçirdiği başarının bir Planescape: Torment yeniden yapımını gündeme getirmesi ve hemen sonrasında benzer bir projenin post apokaliptik oyun yapma oyunlarının babası Wasteland için Brian Fargo vasıtası ile yaşama geçirilmesi zaten yeteri kadar heyecan vericiyken; bunlara bir de Diablo III’ün çıkış tarihinin açıklanması ek etti . Dahası tüm zamanların en güzel oyun yapma oyunlarından biri olan Baldtümör’s Gate için geçtiğimiz zaman başlatılan geriye sayımın sonrasında da ihtimal ettiğimiz kadar bir yeniden yapım çıktı . Evet . Baldtümör’s Gate ve Baldtümör’s Gate II , yenilenmiş bir halde geriye dönüyor!

Proje , geçtiğimiz zaman yaptığımız haberde de ihtimal ettiğimiz üzere , BioWare’in eskiyen yöneticisi ( ve bununla beraber kurucularından ) Trent Oster’in şirketi Overhaul Games . Dağıtımcı ise Wizard of Coast ve serinin oyun haklarını elinde bulunduran Atari .

Şimdilik elimizde fazla bir bilgi yok . Ancak döneminden önce iş olarak görsellerin elden geçirileceğini ve yükse çözünürlük takviyesi ekleneceğini ihtimal etmek zor olmasa gerek . Zaten daha fazlasını da kimse istemiyordur kocaman ihtimal . Öncelikle de oyun sisteminin değiştirilmesini . Kaya kadar AD&D 2nd Edition varken…

Sword Coast’a ne süre döneceğimiz çoğalış belli olmasa da , ayrıntıları seyretmek isterseniz Baldtümör’s Gate resmi sitesini izleyebilirsiniz .


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: