bbPress WordPress Forum Eklentisi

WordPress ile çalıştırdığınız web sitenizde ya da blog sitenizde bir foruma ihtiyaç duyabilirsiniz. Hatta daha ileri gidip, WordPress altyapısını kullanarak tek başına bir forum sitesi bile oluşturabilirsiniz. Bu makalede, çok kaliteli bir WordPress forum eklentisi olan bbPress’i tanıtacağım.

Tamamen WordPress’e uygun olarak yazılan bbPress eklentisi, Türkçe dil desteği de sunuyor. Kısaca eklentinin artı ve eksi yönlerini inceleyecek olursak:

Artıları

 • WordPress’e uygun olarak yazılan ve WordPress’in çekirdek dosyaları üzerinden çalışan bbPress, bu sayede WordPress’le tam uyum sağlıyor.
 • Herhangi bir WordPress temasıyla sorunsuz bir şekilde entegre olabiliyor.
 • 100’den fazla bbPress Forum Eklentisi mevcut, böylece kişiselleştirebilme imkanı sunuyor.
 • WordPress’e uyumlu olması, WordPress çekirdek dosyalarını kullanması ve sade kod yapısı sayesinde hafif ve hızlı bir eklenti.

Eksileri

 • vBulletin, SMF, phpBB gibi forum sistemleri kadar çok özellik sunamıyor.

bbPress Eklentisi Kurulumu, Ayarları ve Türkçeleştirme

bbPress eklentisini beğendiyseniz ve kurulumunu yapmak istiyorsanız, eklentiyi yüklemek ve ayarları yapmak en fazla yarım saatinizi alacak. Detaylı anlatım yapmak için internette araştırma yaparken, incele.co yazarı Burak KARA’nın hazırladığı anlatım videosuna denk geldim. Uzun bir makale hazırlayıp sizi sıkmak yerine, Burak KARA’nın hazırladığı anlatım videosunu sizinle paylaşıyorum:

 

One thought on “bbPress WordPress Forum Eklentisi

 • 04 Ekim 2015 at 02:52
  Permalink

  Ben yükledim ama yeterli düzeyde değil yada ben yeterli düzeye getiremiyorum hocam bu eklentinin farklı temaları yada renk seçenekleri var mı? Dil seçeneği çok yetersiz birde buna çözüm bulunamaz mı? O kadar uğraştım geldiğim seviye tribunx.com/forum bunu daha geliştirme imkanım var mı görsel olarak soruyorum tabi bunları.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: