Beşiktaş Veteriner Kliniği

Veterinerler hayvanların hastalıklarına, yaralanmalarına, rahatsızlıklarına müdahale ederler ve koruyucu hekimlik uygulaması ile hayvan hastalıklarını ve parazitlerini oluşmadan önce kontrol altına alırlar. Hayatımızı birlikte geçirdiğimiz minik dostlarımızın sağlıklı ve uzun bir ömür sürebilmesi için hizmet veren Beşiktaş veteriner kliniği vasıtası ile hastalıklarının ve yaralanmalarının tedavisi yapılır.
Beşiktaş veteriner kliniği hem koruyucu hem de tedaviye yönelik birçok sağlık hizmeti sunmaktadır. Kuş sahibi olanlar, kuşların yılda iki kez sağlık muayenesinden geçmesi gerektiğinin bilincinde olmalılardır. Uzman veteriner hekimler tarafından muayene ile kuş uzun ve sağlıklı bir yaşama kavuşmaktadır. Ayrıca Beşiktaş veteriner kliniği hizmetleri arasında hayvan ameliyatları da bulunmaktadır. Hayvanlar da narkozla ameliyat edilirler çünkü acıyı hissederler. Ayrıca rahatsızlığın teşhis edilmesi, radyoloji hizmetleri, ultrason hizmetleri sayesinde hayvanın sağlık problemleri belirlenebilmektedir.

Beşiktaş Veteriner Kliniği Hizmetleri Nelerdir?
• Teşhis: Evcil hayvanlarınızın sağlık problemleri uzman veterinerler tarafından yapılan muayene ile teşhis edilir ve doğru tedavi teknikleri ile evcil hayvanlarınızın tekrar eski sağlığına kavuşması sağlanır.
• Ameliyat: Evcil hayvanların bütün rahatsızlıkları karın, göğüs, kemik, kulak, göz bölgesindeki tüm rahatsızlıklar uzman veteriner tarafından gerekli önlemler alınarak ameliyat edilir.
• Radyoloji ve Ultrason: Hayvanlarda gözle görülemeyen bazı rahatsızlıklar bulunabilir. Bu durumlarda vücudu iç organlarındaki rahatsızlıkları görebilmek amacıyla dijital röntgen uygulaması yapılır.
• Diş Sağlığı: Hayvanların dişlerinde zaman içerisinde dental plak oluşumu gözlenir. Bu enfeksiyon zamanla diğer organlara da yerleşebilir. Bu durumdan korunmak için diş sağlığı uygulaması yapılır.
• Aşı ve Aşı Takibi: Koruyucu hekimlik kapsamında hastalıkları önceden önlemek amacıyla uzman veteriner tarafından aşı yapılır.
Veteriner Hekimlik Hakkında
Veteriner hekimlik evcil, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların sağlıklı durumunun muhafaza edilmesi, rahatsızlıkları varsa teşhis ve tedavi edilmesi çalışmalarını yapan meslek grubudur.
Veterinerler hayvanların yaralanma, sakatlık, hastalık durumlarını incelerler ve gerekli cerrahi operasyon ya da tedaviyi yaparlar. Hayvanların aşıların yaparak ve bu aşıların takibini sağlayarak koruyucu hekimlik yaparlar. Parazit ve zoonoz gibi rahatsızlıkların yayılmasını önlemek amacıyla tedaviler yaparlar.
Veterinerlik mesleğini yapmak isteyen kişilerin sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Veteriner, öncelikle hayvanlarla ilgilenmeyi seven insanlardan biri olmalıdır. Bunun yanında biyoloji bilgisi olması, sorumluluk sahibi olması, sabırlı ve düzenli çalışması gerekmektedir.
Veterinerlik eğitimi üniversitelerde veterinerlik fakültesinde verilmektedir. Eğitim süresince hem uygulama yapılır hem de teorik bilgiler verilir. Beş yıl sonunda başarılı olan öğrenciler Veteriner Hekimlik Diploması almaya hak kazanırlar.
Veteriner Hekimin Görevleri
Veteriner hekim hayvan sağlığını iyileştirir, hastalıklarını tedavi eder, koruyucu hekimlik uygulaması yapar, hayvanlardan insana geçebilecek hastalıkları da önleme çalışmaları yapar.
İnsan ve hayvanlar zamanın başından beri birlikte yaşamışlardır. Bu yüzden minik dostlarımızın bakımı ve sağlıklı ve uzun ömre sahip olmaları için elimizden geleni yapmaktayız.
Veteriner kliniklerinde evcil hayvanlar için sağlık kontrolleri de yapılmaktadır. Kedi ve köpeklerin yılda bir kez sağlık muayenesinden geçmesi gereklidir. Laboratuvar hizmetleri sayesinde kan testleri ve kan sayımı da yapılabilmektedir. Beşiktaş veteriner kliniği hizmetlerinde hayvanın sağlık durumu hakkında bilgi alabilir veya gereken tedaviyi ya da cerrahi operasyonu yaptırabilirsiniz. Pet shop bölümü bulunan veteriner kliniklerinde kedi ve köpek mamaları, kedi ve köpek kumları, tüy alıcı, kedi ve köpek tarağı, tuvalet kabı, kuşlar için yemlik gibi evcil hayvanlarımızın çeşitli ihtiyaçlarına cevap verecek birçok ürün satılmaktadır. Beşiktaş veteriner kliniği hayvan dostlarımıza en iyi koruyucu ve tedavi edici hizmetleri sunarak, sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeleri için hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: