Böcek İlaçlamasında Profesyonel Yöntemler

Haşere deyip geçmemek lazım. İster evde olsun, ister iş yerinde hatta ister bahçede olsun bizleri huzursuz ederler. Özellikle çocuklu ortamlarda haşereler çok daha fazla can sıkarlar. Çünkü çocuklar böcek ısırmalarına karşı yetişkinlere göre daha duyarlı olurlar, alerjik reaksiyonlar gösterebilirler ya da böceklerin taşıdığı hastalıkları çok daha kolay bir şekilde kapıp, ağır bir şekilde geçirebilirler.

Haşerelerle mücadele etmek için bulunduğumuz ortamı mümkün olduğu kadar temiz tutmakta fayda var. Böcekler kırıntılarla beslenerek çok çabuk çoğalabilirler. Evde hayvan besleniyorsa eğer hem hayvanımızın temizliğine özen göstermek hem de mama kabını fazla ortalarda tutmamak gerekli. Ancak siz ne kadar önlem alırsanız alın, mekanınızın fiziki şartları gereği böceklere engel olamayabilirsiniz. En etkili çözüm düzenli böcek ilaçlama yaptırmaktır. Uzmanlar kışa girmeden önce ve ilkbahar mevsiminde olmak üzere iki kere yapılan ilaçlamanın böceklerle mücadelede etkili olduğunu söylemekte.

Gerek ev ilaçlaması olsun, gerek iş yeri ilaçlaması olsun böcek ilaçlaması yaptırırken profesyonel bir firma seçmek memnuniyetinizi arttıracaktır. Bayer Koruma Programına üye olan bir böcek ilaçlama firması doğaya ve insan sağlığına zarar vermezken, haşereler üzerinde son derece etkili olmaktadır. Mekanda bulunan ya da bulunması muhtemelen haşerelerin tespiti yapıldıktan sonra en uygun yöntemle ilaçlama yapılır. Çoğunlukla sprey uygulama tercih edildiği gibi haşarenin cinsine göre jel uygulamalar da yapılabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: