Bursa Osgb

Sanayi ve teknoloji alanında hızlı bir gelişim içinde olan Bursa’da çeşitli sektörlerde binlerce işletme ve kuruluş faaliyet gösteriyor. Milyonlarca kişinin çalıştığı bu iş yerlerinin en önemli sorunları ise önlenemeyen kazalar ve meslek haslıkları oluyor. Ülkemiz iş kazalarını önleme açısından gelişmiş ülkelere göre bir hayli geri durumdadır. Oysa bilimsel çalışmalar gösteriyor ki iş kazalarının sadece yüzde 2 lik bir kısmı önlenemiyor. Yüzde 98 i ise önlenebilir kazalardır. Bu durumda iş güvenliğinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Son yıllarda iş kazalarının önlenmesi için ülkemizde de ciddi çalışmalar yapılıyor. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu bu amaçla çıkarılmış ve uygulanmaya başlamış en önemli çalışmadır.

Bu kanunun uygulanması için illerde ortak sağlık ve güvenlik birimleri oluşturuldu. Kısaca Osgb dediğimiz bu firmalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki alarak çalışmalarını sürdürüyor. Bursa Osgb firmaları da Bursa ve çevre illerde işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri veriyor. Bu hizmetlerin en önemli kısmı iş yerlerine iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı temin etmektir. İş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi talebi giderek arttığı için deneyimli personel bulmak çok da kolay olmuyor. Gözetim Osgb olarak deneyimli kadromuzla tüm talepleri karşılamaya çalışıyoruz.

Deneyimli ve uzman kadromuzla, teknolojik donanımımızla, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla Bursa ve çevresinin en güvenilir ve en çok tercih edilen firmasıyız. İş yerinizin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre, nitelikleri uygun personel temin ediyoruz. İş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve işletmenin görevlendirdiği personelle birlikte planlıyoruz. Bu amaçla iş yerinin detaylı incelemesini yapıyor ve alınması gerekli önlemler hakkında bir rapor hazırlayıp işverene sunuyoruz.

Bursa Osgb firmaları hizmet kalitesiyle sektöre önemli katkılar sunmaktadır. Gözetim Osgb olarak yüzlerce işletmeye iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veriyoruz. Amacımız kazaları minimuma indirmek ve meslek hastalıklarını ortadan kaldırmaktır. İş kazalarında çalışanlar kadar işveren de zarara uğrar. İsg hizmetleriyle işyeri korunur ve üretimde aksama olmaz. Yasa uygulanmaya başlamasına rağmen birçok iletme henüz yasal yükümlülüklerini yerine getirmiyor. Gözetim Osgb ’den hizmet alarak hem çalışanlarınızı koruyacak hem de işletmeinizin zarar görmesini önleyeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: