ÇAMUR POMPASI

Çamur pompası çamur ve benzeri maddeleri bir yerden başka bir yere aktarmak için kullanılmaktadır. Bu işlem normal pompa cihazları ile yapılması oldukça zordur. Bunun için Çamur Pompası adında, bu iş için özel üretilmiş cihazlar uygundur ve çeşitli uygulama alanlarında bu cihazlar kullanılmaktadır.
Çamurun bir yerden başka bir yere taşınması işlemi herhangi bir pompa için en zorlayıcı uygulamalardan biridir. Çamur için özel üretim yapılmamış pompaların kullanılması halinde ise, bu pompanın içinde bulunan parçalar hızla bozulur, bu parçaların da bakımı ve onarımı oldukça masraflıdır. Çoğu durumda, pompa sorunları maliyetli üretim kesintilerine neden olur. Aynı zamanda karter maliyet, zaman ve para aşırı sediment birikimi ortadan kaldırmak için.
Peki Çamur pompası pratikte nasıl çalışmaktadır? Dönen bir çark santrifüj kuvveti aracılığıyla partikül karışımı basıncı yükseltir. Elektrik enerjisini ve potansiyel enerjiyi dönüştüren santrifüj pompa, lob pompası veya peristaltik hortum fizik prensibi olarak bir kinetik enerji türüdür. Çamur pompaları yaygın olarak gümüş, altın, kalay, kömür, demir, bakır, çinko, titanyum gibi çoğu alanda aşındırıcı ve yüksek konsantrasyon çamuru taşımak için kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: