Castlevania Lord of Shadows 2 Oyunu Değerlendirme

Bir oyuncu bir oyunu oynamaya karar vermeden önce her zaman yapımcı şirkete bakar. Bunun nedeni kötü şöhretli şirketlerin kendilerini fazla düzeltememesi veya aksine oyun yapımında çok iyi olan şirketlerin tüm oyunlarının oynanması gerektiği düşüncesidir. Castlevania Lord Of Shadows serisinin yapımcısı Konami, özellikle PES serisiyle dünya çapında ünlü olmasına rağmen Castlevania Lord Of Shadows serisi gibi oyunlar yaptığını ve bu konuda çok başarılı olduğunu biliyoruz.

castlevania lords of shadow oyunu

Geçelim oyunumuzun detaylarına. Oyunun senaryosu gerçekten çok iyi, sıkıcı olmayan ve özellikle günümüzde çok popülerleşmiş vampir – doğaüstü temalı şeytani olayları en iyi şekilde yansıtmayı başarmış. Bunun bir numaralı nedeni elbette ki baş karakterimizin Gabriel Belmont, nam-ı diğer Dracula olmasından da kaynaklanıyor. Senaryomuzda ve elbette oyunun içerisinde Dracula’nın oğlu Alacurd ve Lucifer (Şeytan) de bulunuyor. Yani kendinizi kötülüklerin savaşında buluyorsunuz ki sizin diğer lakabınız da Gölgelerin Lordu olunca iyice bir şeytanilikler sarıyor etrafınızı.

Oyun boyunca kendinizi ya şeytani yaratıklarla ya da priest dediğimiz Hristiyan vampir kötülük düşmanı insanlarla savaşırken buluyorsunuz. Ama bunun dışında çeşitli Boss’lar hatta cehennem şövalyesi olarak Superatural’dan ve Hristiyan inancından bildiğimiz Abaddon ile de savaşıyorsunuz.

Dövüş sistemine gelecek olursak, birçok açıdan God Of War’a benzediğini söyleyebiliriz. Hatta oyunun kendisi de God Of War’a biraz benziyor. Bunun dışında hoşumuza gidebilecek yetenek ağacı ve silah çeşitleri bulunuyor.

Oyunda üç tür silah var. Birincisi standart ve gereksinimi olmayan kırbacımsı şeyimiz. İkincisi ve en çok hoşuma giden silah olan Void Sword yani Hiçlik Kılıcı. Bu kadar hoşuma gitmesine neden olan nokta ise silahın can çalma yeteneğinin olması. Böylece can değerimiz düşerse saldırı yaparak canınızı çoğaltma şansınız var. Ama bu ve birazdan söyleyeceğim silahın bir özelliği de yüke ihtiyacı olması. Ve bu yüklerde elbette düşmanımızdan düşüyor. Eğer yeterli yüke sahip olamazsak kamçımız dışında silah kullanamıyoruz. Üçüncü ve güzel olan ve yüksek hasar verebilen Chaos Claws yani Kaosun Pençeleri. Adının hakkını veren bu silah ateşten oluşuyor ve çok da iyi hasar veriyor.

Bunun dışında silahlarınızı veya kombolarınızı güçlendirmeniz yetenek ağacında mümkün. Ayrıca Dragon madalyonu isimle eşyaya sahip olduğunuz zaman eğer düşmanlarınızı yenemeyeceğini hissederseniz Draculamız Ejdere dönüşüyor ve tüm düşmanları yok ediyor diyebiliriz.

Ve birçok benzeri oyunda olduğu gibi bu oyunda da shop yani market mevcut. Puan toplayarak collectibles, dragon madalyonu, can, hiçlik kılıcı ve kaos pençelerini geliştirmenize olanak sağlayan eşyalar da bulunuyor.

Genel olarak oyunun sonucuna gelecek olursak. Senaryosu doğaüstü-şeytani olaylarını seven birçok kişinin hoşuna gideceğini düşünüyorum. Ayrıca başarısını kanıtlamış bir oyunun yine başarısını kanıtlayan 2. Serisi olarak geldi. Kesinlikle çok iyi bir oyun olduğunu ve bu tarz oyunlara biraz ilgisi olan herkesin oynaması gerektiğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: