Dekoratif Kültür Taşı

Giderek betonlaşan şehirlerimizde doğaya özlem de aynı oranda artıyor. İnsanlar daha çok yeşil alana özlem duyarken, yaşam alanlarında da doğanın güzelliklerini yansıtmak istiyor. Hiçbir ruhu olmayan binalarda yaşamak yerine tarihi dokuların da yansıtıldığı, doğal güzellikleri olan mekânlarda yaşamak istiyor. Bu özlem geçmişte kullanılan yapı malzemelerini tekrar hayatımıza soktu.  Özellikle yazlık, villa gibi yapılarda doğal taş malzeme kullanımı giderek artmaya başladı. Taşlar doğada binlerce yılda oluşan değerli malzemelerdir. Eski yıllarda önemli binalar, kaleler, kuleler, saraylar ve benzeri mekânlarda doğal taşlar kullanılmaktaydı. Günümüz yapılarında ise kültür taşı kullanılarak tarihin ve doğanın esintileri mekânlara yansıtılıyor.

Kültür taşı doğal taşlardan bire bir kopyalanarak elde ediliyor. Ancak bu kopyalama işlemi zorlu bir süreç gerektiriyor. Önce doğal taşın tüm doku özelliklerini bulunduran kalıplar çıkarılıyor. Bu kalıplara kum, çimento ve pomza karşımı dökülüyor ve özel yöntemlerle renk özellikleri ekleniyor. Üretilen kültür taşları doğal taşlarla bire bir aynı görüntüde oluyor. Ülkemizde en kaliteli ve en çok beğenilen kültür taşı, kültür tuğlası markası Stonewrap markasıdır. Uğur Ticaret olarak Stonewrap kültür taşı ve tuğlalarının satışını ve uygulamalarını yapmaktayız.

Yüzlerce kültür taşı çeşidi bulunmakta ve tercih müşterinin zevkine bağlı olmaktadır. Ancak bazı taşlar daha çok tercih edilir. Bunlardan biri de antik kale taşı modelidir. Antik kale taşı eski dönemlerde kale ve surların yapımında kullanılmış, sağlam, dayanıklı, estetik görünümlü taşlardır. Tarihi yapıları incelediğimizde sıkça kullanılmış olduğunu görürüz. Antik kale taşlarından kopyalanarak antik kültür taşları elde edilmektedir. Doğal taşa göre çok daha hafif ve ince olduğu için duvar kaplamalarında rahatça kullanılmaktadır.

Dekoratif kültür taşı evlerin, bahçelerin, cafe- restoran gibi mekânların dış cephe kaplamalarında ve iç mekân dekorasyonlarında çokça kullanılmakta ve tarihin esintileri mekânlarda hayat bulmaktadır. Huzurlu, zevkli ve şık mekânlar yaratılmaktadır. En güzel ve kaliteli antik kale kültür taşlarını firmamızda bulabilirsiniz. Kültür taşı çeşitlerimizi web sitemizde de inceleyebilir ve dilediğiniz modelden dilediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz. Ürünler kullanıma hazır halde kargoyla adresinize gönderilir. Dilerseniz uygulama hizmeti de talep edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: