Diablo III PC Rekor kırdı

Sanctuary güçleri şimdiden 6 . 3 milyon kişiye erişti ve artmaya devam ediyor!

Blizzard Entertainment , bu sabah Diablo III ‘ün önce 24 saat içerisinde 3 . 5 milyon kopya satarak bütün zamanların en çabuk satan PC oyunu rekorunu ele geçirdiğini ilan etti . Hatta bu sayıya World of Warcraft Annual Pass promosyonu ile Diablo III meydan bir . 2 milyon oyuncu dahil olmak üzere değil . Başka Bir Deyişle Diablo III’ün önce gününde dünyanın 4 tek yanından 4 . 7 milyon oyuncu Sanctuary’de toplanarak Diablo III’ün tarihin en çabuk satan PC oyunu unvanını elde etmesini sağladı .

Oyunun önce haftasında bu sayı şimdiden 6 . 3 milyonu aşmış vaziyette . Bununla Birlikte bu sayılara Diablo III’ün 22 Mayıs bakımından %39’lük tek orana erişerek en tek sürü oynanan oyun haline geldiği Kore İnternet oyun odalarında oynayan oyuncular da dahil olmak üzere değil .

Dünyanın 4 tek yanından bu civarı tek sürü oyuncunun Diablo III’ü satın alıp oyun etkin duruma ciro gelmez oyuna başlamalarının bizzat kendilerini tek sürü heyecanlandırdığını dile getiren Blizzard Entertainment kurucu ortaklarından , CEO Mike Morhaime , ” Fakat o anda herkese kesintisiz tek tecrübe sağlamak için hazırlıklarımızın yeteri kadar olmadığını görmekten kocaman hüzün duyduk . Milyonlarca Diablo III oyuncusunu tedarik etmek talep ediyorum ki onlara en güzel oyun deneyimini yaşatmak için uğraşmaya devam edeceğiz , kendilerine destekleri için teşekkür etmek talep ediyorum ” diye sohbet etti .

” Bugünün duyurusuna gelirsek , bu şekilde tek açılış bugünü rekoru kırmanın kocaman tek muvaffakiyet olduğunun farkında olduklarının vurgusunu yapan Morhaime , ” Fakat asıl dünyanın 4 tek yanındaki oyunculardan oynanışla alakalı aldığımız geriye bildirim bizi nihai derece gururlandırdı . Diablo III’ün oyuncuların beklentilerini karşılaşmış olmasından kocaman memnuniyet duyuyoruz ve tek sonraki günlerde daha tek sürü oyuncuyu Sanctuary’de karşılamaya can atıyoruz ” diye konuştu .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: