Diş Ağrısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kategori: Çeşitli - Yorum Yazın
Diş Ağrısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Diş ağrıları insanların gecelerini gündüzlere, gündüzlerini gecelerine katan en büyük sağlık sorunlarından bir tanesidir. Hiç kimse diş ağrısı çekmek istemez ancak insanlar hayatlarının bir kısmında, en azından bir kez diş ağrısı çekerler. Diş ağrıları bazen kendisini belli eder, yani dişin ağrıyacağı hissedilebilir ancak bazı dişler ağrıyacağını hiç belli etmez ve bir anda ağrı yapmaya başlar. Özellikle dişlerin ağardığı zamanlar gece vakitlerine geliyorsa ya da herhangi bir sebepten dolayı diş hekimine gidilecek bir durum yok ise diş ağrısını geçirmek için çeşitli yöntemler uygulanabilir. Peki diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrıları için yapılabilecek işlemler aşağıda kısa bir şekilde belirtilmiştir.

 

Diş Ağrısını Geçirmek İçin Evde Yapılabilecek İşlemler?

 

Dişler çeşitli sebeplerden dolayı ağrı yapabilirler. Bu durumda diş hekimine gitmeden önce evde yapılabilecek olan birkaç hamle ile diş ağrılarından kurtulmak mümkündür. Diş ağrısı rahatsızlığı ile karşılaşıldığı zaman bitkilerden faydalanmanın yararı çok büyüktür. Bazı bitkiler uyuşturucu etki gösterdiği için diş ağrısını kısa sürede kesebilir. Halk arasında yaygın olarak kullanılan ve diş ağrılarına iyi geldiği birçok kişi tarafından bilinen bitkilerden bir tanesi karanfildir. Gerek kurusu gerekse yağ olan formu uyuşturucu etkiye sahip olduğu için diş ağrısını giderir. Diş ağrısından kurtulmak için karanfilin ağrı yapan dişin etrafında tutulması yeterli olabilir. Hemen her evde bulunan maydanoz ve sarımsakta diş ağrıları için kullanılabilecek besinlerdendir. Bu iki besinden istediğinizi ezip ağrıyan dişinizde bekletmek diş ağrısı sorununun ortadan kalkmasını sağlar. Son olarak diş ağrıları için sirkeyi de kullanabilirsiniz. Sirkeyi direkt olarak bir pamuk yardımı ile dişe sürebileceğiniz gibi su ile karıştırarak gargara da yapabilirsiniz.

 

Diş ağrısı çürük bir dişten değil de iltihaplı bir dişten kaynaklanıyorsa yukarıdaki işlemler diş ağrısının geçirilmesi için fayda sağlayamayabilir. Dişteki bir iltihap ağrıya sebep oluyorsa ağrı olan bölgeye buz kompresi uygulamak yapılabilecek en iyi davranıştır. Eğer bu yöntem diş ağrısını geçirmiyor ise bir parça buzun kırılıp direkt olarak diş üzerinde bekletilmesi denenebilir.

 

Detaylı bilgi >>> http://www.eczacilar.net/dis-agrisina-ne-iyi-gelir


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: