E Ticaret ile Daha Geniş Kitlelere Seslenin

 

İnternet artık hemen hemen her evde kullanılıyor. Bu da toplumun daha geniş kesimine kolaylıkla ulaşmayı sağlıyor. İnternetin bu kadar sık kullanılmasını, ticaret yapan firmalar avantaja çevirmek amacıyla e ticaret fikrinden faydalanabilir. Bu fikir sayesinde firmalar ürünlerini daha geniş bir kitleye kolaylıkla sergileyebiliyor.

 E Ticaret’in Sağladığı Faydalar

Bu tarz ticarette ürünler gün içerisinde sürekli teşhir edilebilir ve tüketiciler bu ürünlere 7/24 ulaşabilir. Firma bazında düşünüldüğünde bir mağaza açmak birçok gerekliliği beraberinde getirir. Dükkân kirası, dekorasyon masrafı, elektrik, su, internet faturaları, çalışanların maaşı ve sigortası, dükkân vergileri derken mağaza açma fikrinden cayılabilir. İnternet üzerinden yapılan ticaret ile bu tür masrafların birçoğu yapılmadan mağaza sahibi olunabilir. Eğer bir firma satışlarını Türkiye ile sınırlamak istemiyor, dünyaya açılmak istiyorsa yine en iyi yol e ticaret olur. İnternet sayesinde dünyanın her yerine ürün sergilenmesi rahatlıkla yapılabilir.

E Ticaret’te Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu ticaret yolu çok avantajlı görünse de dikkat edilmesi gereken noktaları da çok. Siteye uğrayan müşteri ile birebir ilgilenme şansı yoktur. Bu tür durumda müşteriyi etkilemek, ürünü fotoğraflar ve doğru açıklamalar ile teşhir etmeye bakar. Tüketici, siteye sürekli ulaşmalı. Bu açıdan sitede yaşanan sorunlar veya site çökmesi en kısa zamanda belirlenmeli ve bu noktalar düzeltilmeli. Alınan ürün kargo ile gönderileceğinden kargo ücretleri müşteriyi caydırabilir. Bu tür durumlar da zarar etmeden tertiplenen doğru promosyonlarla düzeltilmeli. Güvenli alışveriş ise bu ticarette en çok dikkat edilmesi gereken nokta. Kişilerin kart bilgisi vs. dikkatli bir şekilde korunmalı. Bu açıdan sitenin güvenlik açığı dikkatlice giderilmeli.  Bu noktaların dikkatle incelenmesi ve düzeltilmesi bu işte profesyonel firmalar tarafından yapılmalı. Bu açıdan http://www.projesoft.com.tr adresinden destek alabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: