Elektrik Kesintisi

Elektrik hızla şehir hayatına adapte olan ve doğal yaşamdan yavaş yavaş kopmaya başlayan insanlık için gerçekten önemli bir buluş. Yokluğunda zincirleme olarak pek çok eşyanın işlevini yitirdiği elektrik, adeta bağımlı olunan bir akım. Örneğin elektriğin gitmesi ile İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Erzurum gibi büyük şehirlerde doğalgaz ve kömür kaloriferinin çalışması durur.

Telefonlar şarj edilemez, bilgisayarlar kullanılamaz, çamaşır ve bulaşık yıkanamaz, elektrikli araçlar şarj olmaz. Tüm bu sebepler birleştiğinde hayat neredeyse durma noktasına gelir. Dolayısıyla özellikle büyük apartman ve siteler ile iş yerlerinde genellikle tedbir amaçlı olarak portatif jeneratör kullanılır. Bu tür jeneratörler eskiden kullanılmakta olan sabit jeneratörlere nazaran çok daha fazla kullanışlıdır. Çünkü ihtiyaç olan her yere taşınabilme özellikleri vardır.

Jeneratör Özellikleri

Portatif jeneratör özelliklerine bakılacak olduğunda benzinli veya dizel modellerinin olduğu görülebilir. Aksa makinanın üretmiş olduğu jeneratör modelleri her iki türü de kapsayan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. http://www.ankamakina.com.tr web adresinden de bu modellere göz atmak mümkün. Benzinli modellerde genel bir ortalamadan bakılacak olursa, saatte 5 litre kadar benzin tüketen jeneratörlerin, yaklaşık 3,5 saatlik bir kullanım süresi olduğu söylenebilir.

76 desibellik düşük bir ses ile çalışması da oldukça önemlidir. Çünkü iş hayatında ve ev yaşantısında gürültü kirliliğinin insanı ne kadar negatif yönde etkilediği artık herkes tarafından biliniyor. Bu yüzden de mümkün olduğu kadar az ses çıkaran, kolay taşınan, portatif jeneratör tercih etmek doğru olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: