En Hızlı Akıllı Telefonlar 2014 – 2015

Telefon ilk icat edildiğinde birbirine uzak olan insanların iletişim kurmalarını sağlamış ve büyük bir icat olarak tarihteki yerini almıştır. Günümüzde ise bu telefonların en önemli işlevi olan iletişimi sağlama özelliği bir yana bırakılmış, geliştirilerek akıllı olma özelliği eklenerek adeta bilgisayar gibi işlev görür hale getirilmiştir. Telefon üreticileri de bu konu üzerinde çalışmalar yaparak telefonu, hem daha akıllı hem de en hızlı olanını yaparak zirveye yerleşmeye çalışmaktadırlar.

Genel olarak kullanıcılar tarafından yapılan kıyaslama, akıllı telefonlarda en hızlı özelliği sağlayan İOS ve Android uygulamalara sahip olan telefonlardır. Akıllı telefon kullanıcıları bu telefonların hiçbir zaman yarı yolda bırakmamasını, donmamasını, yapması gereken işleri en hızlı şekilde yapması istemektedirler. Bunu sağlamak için üretici firmalar birbirleriyle yarışarak bilgisayarlarda olan özellikleri akıllı telefonlara yükleyerek en hızlı akıllı telefonları piyasaya sürmektedirler. Bu telefonların başında ise Apple İphone 5S gelmektedir.

Yapılan araştırmalara göre Samsung NOTE 4 diğer akıllı telefonlar ile karşılaştırıldığında en hızlı telefon konumuna gelmiştir. Qualcomm Snapdragon 805 Quad-core 2500MHz işlemcisi bakımından da zirveye kurulmuştur. Note4’e en yakın rakibi ise LG G3 gelmektedir. Bu akıllı telefonda Note 4 ile aynı işlemci ve ram’e sahip olması ve 4  çekirdekli olma özelliği ve işlemcisi bakımından yapılan testlerde ikinci sırayı almıştır. Bu sıralamada  çift çekirdek olarak kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratan İphone 6 olmuştur. Yapılan testlere göre iphone 6 en hızlı akıllı telefonlar sıralamasında üçüncü sırada yer alarak kendine çok geriye düşmüştür.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: