Enerjiye Kavuşmak

 

Fazla karmaşıklaşan hayat içerisinde insanın kendini yorgun hissetmesi kaçınılmaz. Ancak ginseng bu konuda size oldukça büyük bir destekçi olacak. Ginseng bitkisi botanik olarak “Panax” olarak adlandırılır. Panax, Yunancada “tam iyileşme” anlamına gelmektedir.

Aşırı yorgunluk, dikkat eksikliği, cinsel isteksizlik gibi hayat endişelerinin yıpratıcı olduğu durumlarda kurtarıcı rolü oynar. Ginseng bitkisinin etkisi sadece psikolojik sıkıntılara yönelik değil, kolesterol seviyesini düşürücü, kan basıncını düzenleme, merkezi sinir sistemini uyarıcı, kalp güçlendirici ve özellikle yorgunluk giderici özelliğe sahiptir. Ginseng bitkisi bilinen en eski alternatif tıp yöntemlerinden biridir.

Bitkisel Gıda Takviyesi

Günümüzde bilgi kirliliğinin çokluğu neyin faydalı neyin zararlı olduğunun bilinmesine engel oluyor. Ancak herkesin farkında olduğu bir şey vardır ki o da doğanın ve doğalın zararlı olmayacağı. Dolayısıyla gıda takviyesi kullanılacağı zaman mümkün mertebe, bitkisel ürünler kullanılmalıdır. Düzenli beslenmenin yanı sıra, aşırı yorgunluk, hafızada zayıflama, isteksizlik gibi belirgin bir biçimde yaşam kalitesini zayıflatan rahatsızlıklar yaşanıyorsa bunları gıda takviyeleriyle çözmek mümkündür. Ginseng yoğun tempoda çalışan insanlar için zamanın kalitesini arttıran bir takviyedir. Aynı zamanda strese karşı direnç arttıran bir adaptogendir.

Eser miktarlarda, tüketilen enerji içeceklerinde de bulunan ginseng gıda takviyesi olarak önerilen oranlarda alındığında etkisi belirginleşir. Enerji içeceği ya da çaylar içerisinde yer alan miktarlar yeterli olmayacağından aynı etkiyi göstermeyecektir. Daha fazla bilgi için http://www.gnc.com.tr/GINSENG-TRIPLE-_4210.html adresine tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: