Facebook Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de sosyal mecra oldukça fazla önem arz etmektedir. En etkili iletişim ağlarından biri olan Facebook kimi zaman kapatılmak istenmektedir. Facebook hesabı nasıl kapatılır bilmeyen kişiler için yazımızda ayrıntıları paylaşmaya çalışacağız. Facebook da artık vakit geçirmek istemiyor ve hesabınızın kapatılmasını arzuluyorsanız bir takım yolları mevcuttur. İlk olarak Facebook adresi içerisinde yer alan Genel ayarlar kategorisinden işlemlerimizi yapmaya başlıyoruz. Ayarlar penceresinde Facebook hesabımı sil sekmesi yer almaktadır. Bu sekmeye tıkladığınız andan itibaren facebook kapatma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Bakıldığında ise pek çok kullanıcı silme ve hesap dondurma konusunda karışıklık yaşayabilmektedir. Bu konuda dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü Facebook hesap dondurma işlemlerinde hesabınız silinmeden yalnızca kullanılamaz bir hale gelmektedir. Yalnızca Facebook’dan kaybolduğunuz anlamına gelen donma işlemi yerine kapatma işlemi daha meşakkatli bir işlemdir. Hesabınızın eğer ki kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız kişisel bilgilerinizin hemen hepsi tamamen silinmiş olacaktır.

Yapmanız gerekenler: http://oguzveliyavas.com/facebook-kapatma-islemi-ve-dikkat-etmeniz-gerekenler

Facebook Hesap Silme

Facebook hesabınıza ilk aşamada girmeniz gerekmektedir. Ardından ise Facebook da sağ alt bölümde yer alan Yardım Merkezine tıklayın. Çıkan panelde ise gizlik bölümü de yer almaktadır. Gizlilik alanı içerisinde yer alan dondurma ve silme kısmına tıklayarak facebook kapatmayla ilgili olarak adımlarınızı sorunsuz bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Silme işleminin ardından ise hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacak ve sizlerde bir daha facebook adresinizi kullanmamış olacaksınız. Son zamanın en çok kullanılan sosyal paylaşım ağı olan Facebook çok basit bir iki işlemin ardından kapatılmaktadır. Üstelik Facebook adresinizi de ister kapatma isterseniz de dondurma gibi eylemlere başvurarak bir süre ya da tamamen kullanmayabilirsiniz. Bu sayede hesabınızı da silmiş olacaksınız.

Kaynak: http://oguzveliyavas.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: