Facebook Tanıtım Bildirimlerini Markalardan Almayı Durduruyor

Facebook’ta durum ve haber güncellemelerini takip ederken pek çok markadan reklam ve bildirimlerin önünüze çıkması nihayet sona eriyor.

Sosyal medya devi Facebook tarafından yapılan duyuruya göre haber ve durum güncellemeleri sayfasında tanıtıcı reklam niteliği taşıyan bildirimler bundan sonraki süreçte kaldırılacak. Kullanıcılardan özellikle bildirimlerin sıklığı konusunda yapılan eleştiriler neticesinde alınan karar ile bundan sonraki süreçte organik içerikler ile kullanıcıların sosyal ağ gezintisi yapılmasının sağlanması hedefleniyor.

Durum güncellemeleri ve haberlerde pek çok markadan yer alan bildirimlerin yapılan algoritma güncellemesi sonrasında olması gerektiği şekle getirileceği belirtiliyor.

Uzun süredir reklam içerikleri konusunda eleştirilen Facebook’un herhangi bir ürün veya içeriği takip etme yönündeki zorlayıcı yaklaşımı bir kenara bırakacak olması kullanıcıların gezintisi için önemli bir artı olarak görülüyor.

Gizlilik konusunda hala pek çok tartışmanın odak noktasında olan Facebook’un reklam politikası ile birlikte kullanım politikasını daha sade hale getirmesi dikkat çeken gelişmelerden birisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: