Facebooktaki videoları otomatik oynamasını engelleme nasıl yapılır ? ÇÖZÜM

Facebookta yeniliklerden biri daha Facebook’taki video klipler tıklamadan çalışıyor ve şayet seyretmek isterseniz üst kısmına tıklayarak sesli hallerini izleyebiliyorsunuz ve Facebook bunu instagram benzeri yapmış. Facebook, ön izleme modu hazırlayarak videoların ek olarak alaka cazip duruma gelmesini istemiş olabilmektedir, fakat diğer taraftan bilhassa kotalı web kullananlar amaçlı bu birçok de güzel bir uygulama değil.

Popüler sosyal ağ platformu Facebook, her geçtiğimiz gün belli bir süre ek olarak büyüyor ve yepyeni özellikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmayı sürdürüyor. Elbette bu özellikler içinde sevilenler meydana geldiği benzeri reaksiyonla karşılananlar da var. Örneğin “video ön izleme” modu benzeri.

Facebook’a PC’den bağlanıyorsanız Eğer Anında Ayarlar sekmesine gidin. Sonrasında sol tarafta en aşağı köşede “Video Klipler” başlığını göreceksiniz. Ona da tıklarsanız sizi “Video Ayarları” başlığı karşılayacak ve burada bulunan “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini kapatarak bu ön izleme uygulamasından kurtulabilirsiniz.

Bu Facebook uygulamasının telefonunuzda da kapalı olmasını istiyorsanız, telefonunuzda da aynı şekil Facebook’un ayarlar bölümüne gittikçe bununla kapatmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: