Fifa 2015 Yorum – Analiz

 

Futbol uzun yıllardır en popüler spor dalıdır. Futbolla yalnızca oynayanlar değil onu izlemekten keyif alanlar da ilgilenmektedir. Yalnızca oynanan futbola değil sanal ortamdaki futbol oyunları da ilgi görmektedir gerçek futbol yarışları kadar heyecanlı olmaktadırlar. Futbol sevgisini sanal ortama taşıyan oyunlardan biri de Fifa 2015 oyunudur. Bu sürüm, oyunun en gelişmiş şeklidir. Fifa 2015 yenilenmiş biçimiyle gerçek saha ve maç keyfini evlere taşımaktadır.

Oyunda yükselen tezahürat ve marşlar oyuncular için gerçek bir maç havası oluşturmaktadır. Ayrıca Fifa 2015’i oynayanlar istedikleri takımı ve oyuncuyu seçebilmektedir. Gerçeğe yakın olarak tasarlanan oyuncular sayesinde heyecan ve coşku artmaktadır. Geliştirilen Fİfa2015, Türkiye’deki 18 üst kademede liginde oynayan takımla maç yapma şansı sunmaktadır. Ayrıca 22 oyuncuda da duygusal zeka mevcuttur. Bu sayede maçın akışına göre oyuncular gerçeğe yakın tepkiler vermekte ve bu durum oyunu oynayanlar açısından topa daha çok hâkim olabilme şansı sunmaktadır.

Seyircilerin gerçeğe yakınlığı, oyuncuların maçın akışına göre vermiş olduğu duygusal tepkiler, stadın sahiciliği ve panoların varlığı Fifa2015’i daha cazip ve keyifli kılmaktadır. PC, PS3, Xbox, 360, Wii, Nintendo 3DS, PS Vita, PS4 ve Xbox oyun cihazları için geliştirilen Fifa2015 geliştirdiği yeni sistem sayesinde PC’de de aynı kaliteyi verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede futbol severler tarafından daha fazla tercih edilecek ve futbol heyecanı her platformda ve istenilen zamanda yaşanmış olacaktır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: