Galaxy Note Edge Detaylı Özellikleri

Galaxy Note Edge İncelemesi

Son ayların en çok konuşulan Galaxy Note Edge eğilimli ekranı ve birbirinden yeni özellikleriyle birçok kişinin beğenisini kazandı. Genel olarak akıllı cep telefonları ve phablet ürünlerinde görünüm ve donanım anlamında çok fazla değişikliğe gidilmezken sadece teknik özellikler geliştiriliyordu. İşte bu duruma IFA 2014’te Galaxy Note 4 ile tanıtılan Galaxy Note Edge dur dedi.

İlk olarak eğilimli ekranıyla ön plana çıkan cihaz daha pek çok farklı özelliği ve tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Galaxy Note Edge Ekran Özellikleri

5.6 inç Quad HD+ ekrana sahip olan Note Edge, Quad HD ekranının sağ tarafında yer alan toplamda 160 piksellik ekstra alan ile diğer akıllı telefonlardan çok daha farklı bir konuma geliyor. Yani ekranın büyüklüğüne 160 piksellik eğimli ekranı katınca toplamda 5,8 inçlik bir ekran oluşuyor.

Genel olarak en çok sorulan sorulardan biriside eğimli ekranın ne işe yaradığı ile ilgilidir. Eğimli ekran sayesinde hem ekran yönetimi çok daha basit bir hal alırken hem de yeni uygulamaların deneyimine imkân sağlanıyor. Sol elle tuttuğunuzda parmak uçlarınızla dokunmatik ekranı sağ taraftaki 160 piksellik alanda kontrol edebiliyorsunuz.

Galaxy Note Edge Teknik Özellikler

Galaxy Note Edge tasarımıyla dikkat çektiği kadar teknik özellikleriyle de beklenileni en iyi şekilde sizlere sunuyor. Kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak;

-Galaxy Note 4’e göre 3.8 mm daha genişken, boy olarak da 2.2 mm daha kısadır.

-3.000 mAh batarya gücüne sahiptir.

-İşlemcisi 2,7 GHz Snapdragon 805’ken yogası 600 MHz ile çalışan Adreno 420’dir.

-16 Megapiksel arka kamera, 3.7 Megapiksel ön kameraya sahiptir.

-3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı mevcuttur ve bu alan arttırılabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: