Google’dan Softcard Hamlesi

Mobil ödeme pazarı git gide kızışmaya başladı. İlk olarak Apple’ın Pay ile yaptığı mobil ödeme anlaşmasından sonra piyasada LoopPay olarak bilinen firmayla Samsung’un anlaşmaya varması üzerine Google’da bu pazarın içerisine girmeye karar verdi. Öyle ki elindeki gücü kullanarak yeni bir atılıma imza attı.

Online ödeme sistemi olan Softcard’ı satın alan Google, piyasadaki gücüne güç katarak rakiplerine de gözdağı vermiş oldu. Zaten Google bu sezon içerisinde birçok şirketi satın alarak piyasadaki tek el olmaya çalıştığını belli etmişti. Fakat rakiplerini her zaman izlediğini ve yaptıkları her hamleye de karşılık vereceğini en son satın aldıkları Softcard ile açık bir şekilde göstermiş oldular.

Gelen açıklamalara göre Google sadece Softcard değil, aynı zamanda Amerika’nın oldukça tanınan operatörlerinden AT&T, Verizon Wireless ve T Mobile ile de anlaşmalara varıldı. Yani Google piyasa gücü hâkimiyetini giderek arttırdı. Bu sektörde kendisini sürekli ön plana çıkarmayı başaran Google giderek de güçlenmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Google Wallet uygulamasının geliştirilmesinde bu 3 operatör ve Softcard oldukça büyük bir rol oynayacak gibi duruyor. Zira yapılan açıklamalarda bu anlaşmalara varılmasının ana sebebi olarak Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların yapacakları ödemelerde mobil ödeme sistemini tercih ederek çok daha rahat etmelerini sağlamak olduğu vurgulandı. Kısacası Google çıkardığı her türlü uygulamayı ve yazılımı en iyi şekilde desteklemeye devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: