Güzellik ipuçları

 

Her kadın birbirinden farklıdır, tarzları ve zevkleri de. Bu farklarını kıyafetlerinde, makyajlarında ve saçlarında da gösterirler. Kimisi uzun saç, kimisi kısa saç, kimisi kızıl, kimisi sarı. Saçlar renklerine ve şekillerine göre uzayıp giden listeleri vardır. “Kadınlar uzun saçlı olmalıdır” klişesi de artık tarihe karışıyor. Usta ellere emanet edilen saçları, kısacık kesilerek çokta güzel haller alabilir. Kısa saç taşımak biraz cesaret işi gibi görünse de kendine güvenen her kadın hayatında en az bir kere olsun denemelidir bu modeli.

Kısa saçlı olmanın çok fazla avantajları vardır. Kolayca yıkayıp, taramadan çıkabilirsiniz. Yazın kurutma derdiniz olmaz, bozuldu mu bozulmadı mı stresiniz olmaz. Çok kolay şekil verebilir çok şık da modeller uygulayabilirsiniz.

Kısa saç modelleri de en az uzun saç modelleri kadar çeşitlilik gösterir. Çok fazla seçenekte kısa saç modeli bulmanız mümkün. Bunun için yüz şeklinizi tanımanız yeterli. Çeşitli yüzlere sahip olunduğu gibi her yüze giden modeller de bulmak mümkün. Önemli olan, saç kesimleri ile ilgili püf noktaları araştırıp, kuaförünüze uygulatmak. İşlem bu kadar basit.

Eğer model seçmekte zorlanıyorsanız ve yüzünüze gidip gitmeyeceği konusunda şüpheleriniz var ve cesaret edemiyorsanız alternatifler çok. Örneğin; günümüzde çok fazla kullanılan akıllı cep telefonlarından uygulamalar indirip, her türlü modeli sanal olarak önceden yüzünüzde deneyebilirsiniz. Ya da photoshop kullanarak da yine yüz şeklinize göre saç modelleri bulabilirsiniz.

2016 yılında da moda olan kısa saç modelleri, kat kat kısa saç, küt kısa saç ya da kısa örgü saç modelleri gibi çeşitlilik gösterir.

Televizyon dizilerinde, sinema filmlerinde veya herhangi bir dergide gördüğümüz modern tarz saçlarını saçlarınıza uygulamaktan çekinmeyin. Bunun için sadece biraz cesaret gerek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: