Her Gün Telefonu Şarja Takmayı Unutun – Philips Xenium W8510

Elektronik üreticileri arasında dünyada sayılı bir yere sahip olan Philips, şimdi de akıllı telefon üretmenin peşinde.

Xenium W8510 ile bu alanda önemli bir noktaya gelmeyi hedefleyen dünyaca ünlü bu şirket, kendisine seçtiği hedef kitleye uygun bir telefonla geliyor. Akıllı telefon pazarında Apple ve Samsung gibi büyük oyuncuların arasından sıyrılmanın zorluğunun farkında olan Philips, tek özelliği ile ön plana çıkacak olan telefonu, kullanıcılarla buluşturmaya çalışıyor. Bu özellik oldukça uzun süre dayanabilen pil ömrü.

Philips-Xenium-W8510

Philips Xenium W8510 öncelikli olarak 18 saatlik konuşma süresi ile dikkat çekiyor. Bunun dışında wi-fi kullanımı ile 14 saat gibi bir süre ile internette bulunabilen bu akıllı telefon, 35 gün süresince açık bir halde bulunabiliyor. Piyasada bulunan dev şirketlerle bu özelliğini ön plana çıkararak rekabete girmeye çalışan Philips, bu telefonda 3300 mAh bir batarya kullanıyor. Fiyatı oldukça uygun bir rakamla satılacak olan telefon, daha çok orta segment olarak gösteriliyor.

Android işletim sistemi ile kurgulanan Philips Xenium W8510, güçlü bir işlemciye de sahip durumda. Kaliteli görüntüler ve resimler konusunda hassasiyeti olan kullanıcıları hedeflemeyen Philips, bu ürünü ile akıllı telefon pazarına yeşil ışık yakmış oluyor. 10 dakikalık bir şarj 2 saat sürecek bir konuşma zamanı sağladığı için Philips Xenium W8510 bu konuda büyük bir kolaylık sağlamış oluyor. 20 saat açık kalmayı yine 10 dakikalık bir şarj süresi ile sağlayan telefon, yarım saat boyunca şarj edildiğinde ise 6 saatlik konuşma süresi sunuyor. Philips Xenium W8510, şarj konusu dışında 4.7-inç 720p HD dokunmatik bir ekran bulunduruyor.

Philips Xenium W8510  4.7 inçlik 720p ekrana ve 1.2 GHz MediaTek dört çekirdekli işlemciye sahip. Ram miktarı ise 1 GB. Beklendiği üzere amiral gemileriyle yarışacak güçte bir telefon değil  Philips Xenium W8510 . Telefonun bir diğer dikkat çekici özelliği hızlı şarj işlevi. Philips Xenium W8510‘u pil boş konumdan 10 dakika şarj ederseniz 20 saatlik bekleme süresi, 2 saatlik konuşma süresi veriyor. Eğer 30 dakika şarj edebilirseniz 57 saat bekleme, 6 saat de konuşma süresi veriyor.

Henüz sadece Japonya’da satışa sunulacak olan Philips Xenium W8510’un uluslararası satış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bu inanılmaz batarya sürelerini, akıllı telefon sektörünün öncüsü olan markalarda ne zaman görebiliriz dersiniz?

2 thoughts on “Her Gün Telefonu Şarja Takmayı Unutun – Philips Xenium W8510

 • 01 Aralık 2014 at 17:41
  Permalink

  bu telefonun satışı türkiyede başlamış mi, bilgisi olan lütfen söyleyebilir mi ve nerde temin edilir

  Reply
 • 12 Ekim 2013 at 14:50
  Permalink

  Bıktım her gün şarj etmekten şu telefon bir an önce Türkiye ye gelse de hemen alacağım valla….

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: