HTC ONE M9 BEKLENEN ÖZELLİKLER

HTC’nin amiral akıllı telefonlarından birisi olacak olan One M9 henüz piyasaya çıkmamasına karşın oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Basına sızdırılan HTC One M9 özellikleri bu ilginin nedenini de çok net göstermektedir. Çünkü HTC One M9 şimdiye kadar çıkan HTC modellerinden çok daha sağlam ve yenilikçi özelliklere sahiptir.

Mobile Geeks’ten alınan son dakika haberine göre HTC One M9’un render görüntüleri piyasaya sızdırıldı. Dolayısı ile artık cihazın hem özellikleri hem de fiyatları ile ilgili ciddi bir bilgi akışı sağlandı. Bizde sizler için bu bilgilerin tamamını derleyerek güzel bir inceleme hazırladık. Birazdan okuyacağınız özelliklerde de göreceğiniz gibi HTC One M9 beklenilenden çok daha fazlasını size sunacaktır.

Lafı çok uzatmadan hemen cihazın teknik özelliklerine geçelim.

-Ekranın çözünürlüğü 1080p olmak ile birlikte aynı zamanda 5 inç büyüklüğündedir. Yani birçok modele göre hem boyut olarak hem de çözünürlük olarak çok daha iyi durumdadır.

-2900 mAh bataryaya sahiptir. Kısacası batarya ömrü uzundur.

-Sense 7 Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahiptir.

-3 GB RAM ve 32 GB microSD destekli depolama alanı vardır.

-Çift LED Flash özelliği ve 20 MP arka, 4 MP Ultrapixel ön kamerası vardır.

-İşlemcisi Qualcomm 8 çekirdekli 2.0 GHz Snapdragon 810’dur.

-Kalınlığı 9.61 mm ve ağırlığı da 157,5 gramdır

-Hoparlörler BoomSound özelliğine sahiptir.

-Bluetooth 4.1 ve LTE destek ünitesi vardır.

Yukarıda verilen özellikler cihazın neden bir amiral olacağını çok güzel bir şekilde açıklıyor. Ayrıca HTC ONE M9’ın fiyat listesi ise Almanya için 749 Euro, Amerika içinse 750 Dolar olacak. Ülkemizdeki fiyatlandırmanın ise 2000 TL civarında olması bekleniyor. Fakat henüz cihazın ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili kesin bir bilgi mevcut değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: