iOS 7’de Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın, Batarya Süresini Uzatın

Kategori: Apple iOS - Yorum Yazın
iOS 7’de Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın, Batarya Süresini Uzatın

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 7 güncellemesi, iPhone’larda adeta devrim yarattı. iOS 7’yle gelen bir çok özellik, kullanıcıları şimdiden memnun ediyor. Bu özelliklerden biri de, Android’deki Görev Yöneticisi gibi çalışan Multi-Tasking özelliği. Bu özellik sayesinde, o an cihazınızda çalışan tüm uygulamaları görebiliyorsunuz. Bir uygulamanın çalışması, işlemciye ve geçici hafızaya yük bindiği anlamına geliyor ve bu da bataryanın süresini düşürüyor. Peki bunu nasıl engelleyebilirsiniz?

iOS 7 İçin Arka Plan Uygulamalarını Kapatma

Apple’ın işletim sistemi olan iOS’un 7 sürümünde, iOS 6 sürümüne göre çok daha hızlı bir şekilde arkaplanda çalışan uygulamaları görebiliyor ve kapatabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken, Home (Başlangıç) butonuna çift tıklamak ve Multi-Tasking görünümünü aktifleştirmek; hemen ardından da kapatmak istediğiniz uygulama üzerine parmağınızı basılı tutarak yukarı doğru sürüklemek. Uygulamayı kapattınız, geçici hafızada yer açtınız ve bataryanın gereksiz kullanımını engellediniz!

iOS 7 İçin Arka Planda Çalışan Tüm Uygulamaları Tek Seferde Kapatma

iOS 7’nin böyle bir özelliği yok, ancak bir güzellik düşünmüşler. Multi-Tasking özelliğini çalıştırdığınızda, ekranın genişliği sebebiyle o an arkaplanda çalışan uygulamalardan 3 tanesi gösteriliyor. 3 parmağınızı aynı anda kullanarak yukarıdaki yöntemi aynen uygularsanız, 3 uygulamayı da aynı anda kapatabiliyorsunuz.

iOS 7 hakkında eklemek istediğiniz bir şey var mı? Yorumlarınız neler?

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

iOS 7’de Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın, Batarya Süresini Uzatın (5 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Furkan dedi ki:

  Çok teşekkür ederim, benim gibi acemi iphone kullanicilarini bilgilendirmiş oldunuz :)

 2. Esra dedi ki:

  hala programlari kapatamiyorum,sarj dayanmiyo artik:(s.o.s

  • ERDİNÇ kuş dedi ki:

   Esra anladın mı özelliği çift tıkladıktan sonra proğram mın ikonunu değil üsteki sayfaları çift tıklayıp yukarı doğru kaydırıyorsun

 3. mehmet ali karaoğlu dedi ki:

  multi-tasking özelliğini nerden aktifleştiriyoruz? çalışan uygulamaları kapatamıyorum

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: