IP Santral Sistemleri

 

Birden fazla çalışanı olan firmaların, büyük ölçekli işletmelerin yoğun iletişim ihtiyaçları için telefon santraline ihtiyaçları vardır. Şirket kuruluş aşamasında telefon santralini kurar ama daha sonraki personel sayısının artmasıyla bu santral ihtiyaca cevap vermez ve yeni bir santral kurulumuna ihtiyaç duyulur. Eski teknoloji telefon santralleri ayrıca geniş bir yer tutar ve ofisin taşınması durumunda santralin taşınması oldukça güçtür. Ancak bu santral sistemleri günümüzde yerlerini ip santral sistemlerine bıraktılar.

İnternet tabanlı ip santraller tek bir hat üzerinden ofisinizin tüm iletişim ihtiyacını karşılamaktadır. Klasik santralin yaptığı her şeyi yapar ancak ek olarak yeni teknolojik özellikler sunar. Ip santral kurulumu için öncelikle hızlı bir internet bağlantısının olması gerekir. Ip santral sisteminde var olan sabit telefon hattınızı kullanabileceğiniz gibi, telefon hattınız yoksa firmamızın size tahsis edeceği yeni hatlarınızı da kullanabilirsiniz. Ip santrale geçtikten sonra aylık sabit hat ücreti ödemeyeceksiniz. Tek bir hat olmasına rağmen aynı anda 100 çağrıya kadar çağrı alabileceksiniz.

Ip santral şirketinize pek çok avantaj sağlayacaktır. Bunlardan en önemlisi mekândan bağımsız telefon görüşmesi yapabilecek olmanızdır. Akıllı cep telefonunuzla, dizüstü bilgisayarınız veya tabletinizle şehir dışında hatta yurtdışında olsanız bile ofisinizdeymiş gibi telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Ip santral sisteminiz varsa firmamızdan alacağınız internet telefonu hizmetiyle de telefon giderlerinizi büyük oranda düşürebilirsiniz.

Başka şehirlerdeki ya da yurtdışındaki şubeleriniz arasındaki görüşmeleri ücretsiz yapabilirsiniz. Aynı ofis içindeki bir çalışanınızı arıyor gibi arayacak ve konuşacaksınız. Ip santralle ofisinizde kablo karmaşası yaşanmayacak. Tek bir kablo ile hem internet hem de telefon hizmetlerinden yararlanacaksınız. Görüşme yapabilmek için mutlaka masa üstü bir telefon cihazına ihtiyacınız olmayacak. Kulaklığınızı takarak bilgisayarınızı telefon gibi kullanabilir ve görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

Yeni ofis açacak kişilerin en çok merak ettiği ip santral nedir sorusu oluyor. Başlangıçta ip santrali kullanamayacaklarını düşünüyorlar. Oysa basit bir bilgisayar bilgisine sahip olanlar bile ip santral sistemlerini kolayca yönetebilir. Şirketiniz büyüyüp geliştikçe kapasite artırımına ihtiyaç duyacaksınız. Bu klasik santrallerde olduğu gibi zor bir süreç değildir. Ofisinizin gelişimine göre ihtiyaç duyduğunuz her şey yazılım tabanlı olarak gerçekleşecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: