İsminin Anlamını Merak Ediyorsan Buraya

İsimler insanların en önemli karakteristik özelliklerindendir. Herkesin birbirinden ayrılması ve belli olması için isimler çok önemli bir unsurdur. Eğer isim diye bir şey olmasaydı çok karmaşıklık olurdu. Bu nedenle isimler bizi biz yapan önemli yapı taşlarındandır. İsimlerin önemli olduğu kadar hangi isim olduğu konusu da çok önemlidir. Özellikle de günümüzde yeni doğacak olan bebeklere zamanın popüler isimleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bebeklere isim koyma konusunda daha ilk aylarda araştırmalara başlanır ve en uygun isim bulunmaya çalışır. Tabi ki anne ve babanın da ortak kararlarıyla bir sonuca varılır. Çocuklara verilecek olan ismin güzel olmasının dışında en çok isminin anlamına dikkat edilmektedir. Bu unsurda özellikle çocuğun ileriki yaşamındaki psikolojik durumu nedeniyle oldukça önemlidir. İsmin farklı mecazi anlamlar içermesi arkadaşları arasında alay konusu olarak küçük düşmesine neden olarak onu üzebilir. Bu nedenle isim koyarken çok dikkatli davranılmalı ve her şey düşünülmelidir.

İlk bebek beklediğiniz haberini aldığınız andan itibaren isim telaşı başlar. Çevrenizdeki akraba, eş, dost, arkadaş kısacası herkes isim bulma ve fikir verme çabasına girer. Artık etrafınızdaki isim seslenmelerine karşı daha dikkatli ve daha dinleyici konuma geçersiniz. Daha sonra çevrenizden duyduğunuz veya araştırdığınız isimleri not alarak hamileliğinizin son ayına kadar bu olayı sürdürürsünüz. Bazen de isim bulma konusunda sıkıntıya düşebilir ve geniş kapsamlı isimlere, anlamlarına ve özelliklerine nereden ulaşacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bunun için en detaylı isim sitesi olan ismininmanasi.com sitesinden tüm erkek bebek isimlerine ve kız bebek isimlerine ulaşabilirsiniz.

Son zamanların en çok izlenen dizilerinden olan medcezir deki Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı mira ismi çok beğenilmiş ve ilgi görmüştür. Bu dizinin de etkisiyle kız çocuklarına en çok verilen isimlerden olma yolunda hızla ilerlemektedir. Mira ismi kulağa hoş gelen bir isim olmakla birlikte mira isminin anlamı nedir diye bir soru geliyorsa aklınıza birkaç cümleyle açıklayabiliriz. Kuran da karşı çıkmak, direnmek anlamına ayrıca mira Latince harika ve olağanüstü anlamlarına da gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: