İZMİR İDATA’DAN VİZE ALMAK

 

Her ülke yurt dışından gelen vatandaşları belirli kurallar çerçevesinde kabul eder. Bu kendi ülkelerindeki güvenliği kontrol altında tutabilmek için gereklidir. Vize işlemleri de bu işlemler arasında en etkili kontrol prosedürüdür. Vize talebinde bulunmak isteyen bireyler büyükşehirlerde bulunan konsolosluklara başvurarak vize işlemlerini başlatabilirler. Vize danışmanlık firmaları bu alanda vize sürecinin en hızlı şekilde tamamlanması için başvuru sahiplerine etkin destekler verebileceklerdir. İlk defe vize başvurusu yapan şahısların şahsen müracaatları gereklidir. Ancak daha önceden schengen vizesi almış bireyler işlemlerini vize danışmanlık firmaları aracılığı ile de tamamlayabilmektedirler. Schengen vizesi 26 Avrupa ülkesini kapsayan ortak bir kurallar bütünüdür. Bu ülkelerden birine seyahat için aldığınız vize ile diğer ülkeler arasında da seyahat edebilirsiniz.

Vize işlemlerinizin başlatılması için randevu alınması gereklidir. Alınan randevu tarihine kadar tüm belgelerin eksiksiz olarak doldurulması şartı aranmaktadır. Konsolosluk yetkilileri vize talebinde bulunan bireylerin ülkeye giriş amacını ve seyahati karşılayacak ekonomik durumlarının net olarak belgelenmesini isteyeceklerdir. Bunun için İzmir idata danışmanlık firması olarak tüm vize başvurusunda bulunacak bireyler için profesyonel hizmetler vermektedir. Tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi için gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Kısa süreli başvurularda schengen vizesi için belgeler tamamlanmalıdır. Uzun süreli başvurularda ise oturma ve çalışma izni gibi belgelerde istendiği için farklı bir süreç takip edilecektir. 2014 yılından yeni yürürlüğe giren bir uygulama ile Türk vatandaşlarına 24 saat içerisinde verilebilen ekspres vize seçeneği de sunulmaktadır.

Vize başvurusunda gerekli belgeler arasında tam ve eksiksiz bir şekilde doldurulan başvuru talep formu, en az altı ay daha geçerliliği bulunan pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, uçak biletleri ve konaklama alanında rezervasyon bilgileri her başvuru sahibinden istenen evraklar arasında yer almaktadır. İtalya vizesi başvurularında SSK’lı çalışanların başvuru belgeleri içerisinde Güncel tarihli şirket evrakları, SGK işe giriş bildirgesi, son üç aylık banka hesap özeti ve maaş bordrosu gerekli olmakta, öğrenci ise başvuru sahibi öğrenci belgesi, ya da ev hanımı ise seyahati ve İtalya’da geçirilecek zaman dilimini finanse edebileceklerine dair belgeler istenecektir. Bu finanse durumlarının kim yapacaksa o kişinin gelir düzeylerine dair evraklar istenecektir. Tam ve eksiksiz evrak teslimi ile vize işlemlerinin olumlu bir şekilde sonuçlanma süresi 5 iş günüdür. Eğer belgelerde eksiklik çıkarsa bu süre 15 ile 30 iş günü arasında değişen zaman dilimlerine kadar uzar. Hatta konsolosluk yetkilileri belgeler arasında uyuşmazlıklardan şüphelenirse ayrıntılı tatbikat isteyebilir ve süre 60 iş gününe kadar çıkabilir. Bu neden evrakların tamamlanması aşamasında yetkin bir danışmanlık firmasından destek alınması bu sorunlarla karşılaşmamak adına önemli olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: