Kendimize Uygun Umre Turunu Seçmek


Umre turuna karar verdiğinizde ilk olarak hangi dönem çıkmak istediğinizi belirlemek olacaktır. Tur firmalarının düzenlediği çok farklı tarihlerde ve kalacağınızı günlere göre değişen tur paketleri bulunmaktadır. Umre turunda eğer maddi durumunuz imkan veriyorsa Kabe’ye yakın olan otelleri seçerseniz ibadet için daha çok vaktiniz olacaktır. Fakat maddi imkanlarınız eğer kısıtlı ise anlaşma yapacağınız tur şirketinin Kabe’ye servis ile en yakın otelleri ayarlaması ve bu otellerden servis ile taşıma yapması konusunda dikkat etmelisiniz.

Umre fiyatları seçeceğiniz tur paketlerine ve firmaların sağlayacağı hizmetlere göre farklılık göstermektedir. Fakat fiyatları karşılaştırma konusunda diyanetin yayınlamış olduğu tablolardan baz alabilirsiniz. O tabloda bulunan fiyatlardan çok yüksek ve çok düşük olan fiyatlı turları tercih etmemeniz önerilir. Özellikle çok düşük fiyatlı turlar ile anlaşma yaparken çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Tur sırasında kaç kişilik kafile olduğunuza ve kafilede kaç tane rehber bulunacağı konusunda da anlaşmadan bilgi almalısınız. Bazı tur firmaları düşük maliyet sağlamak için 50-60 kişilik turlara tek rehber görevlendirmektedir ve bu tür turlarda beklediğiniz keyfi alamama ihtimaliniz bulunmaktadır.

Edaturizm.com.tr olarak her bütçeye hitap edecek ve her programda rehber kalitesinden ödün vermeyen tur paketlerimiz ile manevi yolculuğunuzu yaptırmayı hedefliyoruz.

Umre turları her dönem ayarlanabildiği için kendinize uygun bir dönemi belirleyip özellikle ramazan ayında gitmek isteyenlerin 6-7 ay önceden rezervasyon yaptırması gerekmektedir. Umre turları özel dini günlerde yoğun programlardan dolayı yer bulma konusunda zorluk çekebilirsiniz. Programlarınızı önceden ayarlayarak hareket etmeniz gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: