KÜÇÜK HEDİYELERLE BÜYÜK ANLAR YAŞATIN!

24 Kasım Öğretmenler günü yaklaşırken öğrenciler öğretmenlerine en güzel hediyeyi almak için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Öğretmenlik mesleğini yıllardır severek ve bunu da öğrencilerine hissettirerek yaşatan öğretmenler elbette bunu fazlasıyla hak ediyor ama piyasa da bunu fırsat bilerek hediyelik eşya fiyatlarını bir hayli yüksek başlatıyor. Öğretmenlere hediye konusu içinde birçok ürün seçilebilir ancak bu aşamada öğrencilerin iç dünyasında olan şey en değerli olanı tercih etmek. Bunla birlikte piyasa fiyatları adeta el yakıyor. Peki, siz bu konuda ne yapmalısınız? Öğretmeninize hem uygun fiyata hem de değer atfedebileceğiniz bir hediyeyi nasıl alabilirsiniz?

 

Duygularınızı Ön Plana Koyun

 

Evet, bu işe sadece para endeksli bakarsanız ne kadar pahalı olursa olsun aldığınız hediyenin de pek bir değeri olmayacaktır. Öğretmenlerle öğrencilerin arasındaki bağ duygusal olduğu gibi alınacak hediyenin de mutlaka duygulara hitap etmesi gerekir. Örneğin, çok pahalı bir kalem almak yerine öğretmeninizle ortak bir anınızın olduğu ve hediye ederken öğretmeninizin yaşadığınız bir anıyı hatırlayacağı bir kalem (ucuz da olsa) emin olun çok daha fazla etkili olacaktır.

 

Hediyenin Yanına Küçük Bir Not Yazın

 

Öğretmenlere alınacak hediyenin yanı sıra paketin yanında bulunacak küçük bir kağıtta yazan öğretmenler günü mesajı da aynı derecede önemlidir. Bu mesajda onla ilgili duygu ve düşüncelerinizi kısa bir şekilde yazabilir ve öğretmeniniz hediyeyi aldığında onu çok daha fazla sevindirebilirsiniz. Unutmayın, önemli olan şeyler ayrıntılarda gizlidir.

 

Öğretmenler Günü Hediyeleri

 

24 Kasım için öğretmenler günü hediyeleri olarak piyasada çok farklı ürünler çıkmaya başladıysa da siz önceliklerinizi öğretmeninizin kişilik özelliğine verin. Ne tür hediyelerden hoşlanır, hediyeleri saklar mı yoksa kullanır mı? Bu tip sorular sizi en kısa çözüme götürecektir. Eğer bir sonuca varamazsanız erkek öğretmeniniz için kravat, bayan öğretmeniniz için fular ya da her ikisi için kalem almayı düşünebilirsiniz. Hediye olarak her ne alırsanız alın asıl olan alacağınız hediyeyle öğretmeninize vereceğiniz mutluluktur ve bunu sağlamanızın en önemli şartı başarılı ve dürüst bir öğrenci olmanızdır. Çünkü öğretmenlerin bu hayatta en büyük mutluluğu eğitimine katkı sağladığı öğrencisinin başarı dolu bir ömür sürdüğünü görmektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: