Nokia Lumia 525 İnceleme ve Teknik Özellikler

Akıllı telefon piyasasında rakiplerine oranla biraz daha geride kalan Nokia, Lumia 520’nin bir üst modeli olarak ürettiği Lumia 525’i Avea şirketine özel olarak üretti.

Avea noktalarında ve teknoloji marketlerde yerini alan cihazın önceki sürümüne oranla değişen en büyük özelliği 1 Gb RAM belleğine sahip olması. Çoğu özellik bakımından Lumia 520’ye benzer olan cihazın bazı ufak tefek değişikliklere sahip olduğunu görüyoruz. Teknik ve donanım özellikleri daha çok değiştirilen ve eksik noktaları büyük ölçüde giderilmiş olan Lumia 525 ile eski sürümü Lumia 520 arasındaki farklara bir göz atalım.

Nokia Lumia 520 ve 525 Arasındaki Farklar

  • Lumia 520’de dahili bir radyo bulunmazken Lumia 525’de mevcut.
  • Lumia 520’de 512 Mb Ram belleği bulunurken Lumia 525’de 1 Gb Ram belleği var. En büyük farkın da bu olduğunu söyleyebiliriz.
  • Bluetooth 3.0 yer alan Lumia 520, üst modelinde Bluetooth V-4.0 barındırıyor.
  • Batarya konusunda daha başarılı olan Lumia 525, daha uzun pil ömrü sağlıyor.

Nokia’nı bu modeli, Lumia 520 modeline göre çok fazla ilerleme kat etmemiş olsa da, firmanın amacı alt seviye kullanıcılara üst seviye akıllı telefon deneyimi yaşatması olarak düşünülebilir. Ayrıca Lumia’nın diğer serilerinde (520- 620- 720) 1 Gb Ram bellek sistem gereksinimi olan oyunlar, bu cihazla sorunsuz bir biçimde çalıştırılabilecek. Özellikle Windows Phone işletim sistemleri için çıkan oyunlar minimum 1 GB Ram istiyordu. Bu sorun da çözülmüş olacak. En son çıkan ve oldukça popüler hale gelen Windows 8 işletim sistemi için tasarlanan GTA oyunu 512 Mb Ram belleğinden çok daha fazlasını istiyordu. Nokia Lumia 525 ile gelen 1 Gb Ram belleği her oyunu kaldırabilecek potansiyele sahip. Kasma donma gibi problemlerin olacağı düşünülmüyor. Adeta üst seviye akıllı telefon özelliklerine sahip Nokia 525, çok daha fazla satış rakamlarına ulaşacak gibi görünüyor.

Nokia Lumia 525 Teknik Özellikler

Ürünün tüm teknik özelliklerine BURAYA tıklayarak Nokia Resmi Sayfası’ndan ulaşabilirsiniz.

Fiyat-performans oranı dikkate alındığında tercih edilmesi gereken cihazlardan olan ve Nokia Lumia serisinin yeni göz bebeği Lumia 525, rakip akıllı telefon markalarına piyasada nefes aldırmayacak gibi görünüyor. 499 TL’lik satış fiyatı olan Nokia Lumia 525, bu fiyata alınabilecek akıllı telefonlar arasında en üst sıralarda yer alıyor.

Avea’ya özel olarak üretilen Nokia Lumia 525, Windows Phone’u denemek isteyenler için uygun fiyatla satışta. 529 TL peşin fiyatının yanı sıra kullanıcılar, 24 ay taahhütle ayda 1 TL’den başlayan tarifeye ek tekliflerle de sahip olabilecekler.

Kampanya kapsamında Nokia Lumia 525’i satın alanlara, Avea Bulut’tan 12 ay boyunca 4GB saklama alanı ve 3 ay boyunca aylık 50 Şarkı İndirme Paketi de hediye edilecek. Cihazı alan faturasız müşterilere ise 12 ay boyunca her ay 1 GB internet hediye. [1]

Kaynaklar: [1] shiftdelete.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: