Nokia’dan 41 MP’lik Akıllı Telefon: 808 PureView

Nokia’dan 41 MP’lik Akıllı Telefon: 808 PureView

Nokia, inanılmaz, 41 megapiksellik akıllı telefonunu piyasaya sürüyor.

Eskiden dünyanın bir numaralı üreticisi konumunda bulunan ama günümüzde, bu unvanını maalesef güçlü rakiplerine kaptıran Nokia, yeni atılımlar peşinde. Bunlardan belki de en önemlisi 808 PureView olarak tanınacak akıllı telefon. Finlandiyalı şirketin yeni ürününe sadece akıllı telefon demek haksızlık olur zira, 808 PureView tam 41 megapiksellik görüntü kalitesini, World Wide Developer Conference ’ta sergiledi.

Nokia, cihazın piyasaya sadece Amerika Birleşik Devletleri ’nde çıkmayacağını da müjdeledi. Windows Mobile platformlu cihaz, üst segmentte, dünya çapında mücadele edecek.  Nokia Amerika Başkanı Chris Webber, “Cebimizde PureView sensörlü, Lumia tipi bir telefon mu bulunacak?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Şunu açıkça belirtmemiz gerekirse Symbian kullanıcılarını mağdur etmeyeceğiz. Windows işletim sistemine tam geçişimizde, kullanıcılar 41 megapikselin keyfini çıkarabilecekler. Her şeyin iyi ve PureView ’in kusursuz olması için çalışıyoruz. İhtiyacımız olan şey sadık kullanıcılarımızın desteği ve biraz zaman.” ifadelerini kullandı. Bunun, biraz yuvarlak bir açıklama olduğunu kabul etmeliyiz.

Nokia, Microsoft ile olan işbirliğine 2010 yılının ilk aylarında başlamıştı. Yani 41 megapiksellik cihaz çok uzakta değil. Bununla birlikte, 808 modelinin fiyatını kestirmek şu anda mümkün de değil.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN


Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: