noreply @ websiteniz . com Formatlı Mail Adresi Oluşturmak

Başlığı çok uzun tutmayayım dedim, başlıkta da yazının konusunu anlatamadım zaten :) Bazen görürsünüz, size bir mail gelir, no-reply@bilmemne.com’dan, altında da der ki bu adrese gönderdiğiniz postalar izlenmemektedir. Yani karşınızdaki o adresi sadece e-posta göndermek için kullanır, o adrese gelen mailleri kabul etmez.

cPanel kullanan webmasterlar için bunun nasıl yapılacağını anlatacağım bu yazıda. Böylece mail listenize abone olanlar için kullanabileceğiniz bir mail adresi oluşturabilir ya da sadece posta gönderimi için kullanılacak bu adresinizi başka şekillerde de değerlendirebilirsiniz.

 Aşağıdaki adımları sırasıyla izlerseniz, cPanel’de başarılı bir şekilde noreply mail adresi oluşturabilirsiniz:

  1. cPanel’e giriş yapın.
  2. Mail sekmesi altındaki Yönlendiriciler (forwarder) butonuna tıklayın.
  3. Yönlendirici Ekle (Add Forwarder) butonuna tıklayın.
  4. Gelen mail kabul etmek istemediğiniz e-posta adresinizi “Address to Forward” kısmına yazın. Örnek: noreply@candanblog.com
  5. Hemen alttaki “Destination” (Hedef) kısmında “Discard with error to sender (at SMTP time)” yazan yerin solundaki yuvarlağı işaretleyin.
  6. “Failure Message (seen by sender)” kısmına, belirttiğiniz adrese e-posta gönderenlerin karşılaşacağı uyarı mesajını girin. Örnek: “Bu E-posta adresi gelen postaları kabul etmemektedir”
  7. En alttan Yönlendirici Ekle butonuna tıklayın, işlem tamam

Test etmek isterseniz, test@candanblog.com mail adresine herhangi bir mail gönderebilirsiniz, gönderilen e-posta sistem tarafından reddedilecek ve bir kaç saniye içerisinde e-postanın reddedildiğine dair bir mail alacaksınız.

Umarım faydası dokunur yazının :)

Can ATASEVER

15 thoughts on “noreply @ websiteniz . com Formatlı Mail Adresi Oluşturmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: