Olmazsa Olmaz İos(Apple) Uygulamaları

Bildiğiniz üzere Apple Store bize çok geniş bir uygulama ağı sunar. Bu uygulamalardan işimize yarayabilecek olanların bazılarını bu yazıda sizlere tanıtacağım.

*İlk uygulamamızın adı Bump. Bu uygulama bize telefonumuzdaki dosyaların ( Resim, Müzik, Kişi Listemiz dahil ) diğer telefona geçmesine olanak sağlıyor. Nasıl mı? Öncelikle bu uygulamanın karşımızdaki kişide de olması gerekiyor. İOS işletim sistemli telefonlarımızı birbirine dokundurduğumuzda çalışan kullanışlı bir uygulamadır. Sürekli dosya aktaran kullanıcılara tavsiye ederim.

*Sıradaki uygulamamız İnstatrans adlı ücretli bir uygulamadır. Uygulama çok kullanışlı adından da anlaşılabileceği gibi bir kelime çevirme uygulamasıdır. Bu uygulamayı cazip kılan özelliği ise aramayı istediğimiz kelimeyi klavye ile yazmak yerine kelimenin yazılı olduğu yere fotoğrafını çeker gibi telefonumuzun kamerasını tutuyoruz. Gerisini programımız hallediyor ve kelimeyi çeviriyor.

*Sıradaki uygulamamız ki bu benim favori uygulamamdır. Zomato adlı hem göz hem gönül hem de midemizi dolduran bir uygulamadır. 2014 yılının en iyi uygulamaları arasına girmiş bu uygulamamız bize başarılı bir yemek rehberliği yapar. Bulunduğumuz noktaya yakın restoran, cafe ve pubları gösteren bu uygulamada özel günlerimiz ve sürpriz partilerimiz için yer bulmak artık parmaklarımızın ucunda. Bu uygulamayı kullanırken yeni kayıt oluşturulduğu gibi facebook üzerinden de giriş yapılmaktadır. Ayrıca diğer güzel bir özelliği ise mekân aratabilmenizdir. İstediğiniz özelliklere uygun mekânı bulmakta nokta atışı yaparsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: