OLMAZSA OLMAZ PROGRAM

 

Flash player günlük hayatımızda bir çok teknolojik alanda sık sık karşımıza çıkan bir medya oynatıcıdır. Teknolojik aletlerde bulunması gereken olmazsa olmaz programlarda ilk sıralarda bulunmaktadır. Çünkü bu program sayesinde özellikle de internet ortamındaki içeriklerin görüntülenmesi sağlanmaktadır. Oyun ve video gibi diğer içerikler de bu program sayesinde açılmaktadır.

Uzun zamandır internet ortamlarında yer alan pek çok içerik flash uygulaması göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Gelişmiş alt yapıya sahip olan flash player oyunlardan videolara kadar bunun yanı sıra interaktif içeriklerden web sitelerine kadar pek çok çeşitli içeriğin oluşturulmasına zemin hazırlar. Ancak bütün bu özelliklerin uygulanabilmesi için ürünlerde flash player uygulamasının kurulumunun yapılmış olması gerekmektedir. Kurulum sağlandığı taktirde her içerik düzgün bir şekilde açılmaktadır. Kurulumunu yapmak ise oldukça kolaydır. İndirme işleminin yapılmasından sonra sıralamayı takip ederek onay vermek yeterli olmaktadır. Günümüzde hemen hemen her bilgisayarda bulunan ve en çok kullanılan program olmasının yanı sıra gelişmiş özelliklere sahip alt yapısı bulunmaktadır. Flash kullanılarak hazırlanan her bir içeriğin görüntülenmesini sağlamaktadır. İnteraktif içeriklerin temeli genellikle flash uygulaması ile yapılır. Bunun sebebi ise gelişmişliğinden kaynaklanmaktadır. Son yıllarda bu konu hakkında eleştiriler bulunmaktadır ancak ne kadar eleştiriler bulunsa da olması gereken bir ihtiyaç olduğu da bir o kadar gerçektir.

flash player

Her geçen gün telefonların sayısının ve özelliklerinin artması ile flash player uygulaması telefonlarda da kullanılmaktadır. Telefonda ya da bilgisayarda bu program bulunmadığında içerikler açılmaz ve bu programın yüklenmesi için uyarı verilir. Özellikle internet üzerinden film izlemek istediğimizde bu program bulunmadığında film açılmaz ve yüklememiz için bizi yüklenebilecek siteye yönlendirir. Cep telefonları için de aynı özellikler geçerlidir ve dosyaların açılabilmesi için kullanılması gerekmektedir.

Kaynak: http://www.flashplayer.gen.tr/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: