Online Power FM Dinle

Geçmişten günümüze radyonun yolculuğuna baktığımızda aslında çok da bir şeyin değişmediğini görüyoruz. Radyo Türkiye’de evlere ilk girdiği zamanlar 1940’lardı. Bu yıllarda insanlar radyoları alıp evlerine götürdüğünde asıl amaç haberleri dinlemek ve radyoya yayınlanan özel programlar ile akşamlarına renk katmaktı. Bu durum bu şekilde yıllar boyunca devam etti. Yaklaşık olarak 40 sene kadar radyonun tek başına egemenliği devam etti. Radyoda yayınlanan programlar şimdiki gibi daha çok müzik odaklı değil de, haber ve bilgilendiriciydi. Mesela akşamları yayınlanan radyo oyunları vardı. Tiyatro oyunlarını gözünüz kapalı dinlediğinizi hayal edin, işte o şekilde bir yayın vardı radyolarda. Bütün ev halkı oturur radyodaki programları dinlerdi. Bu durum yıllarca böyle devam etti ve gittikçe değişen programlar sayesinde yeni ufuklar açıldı. Evlere televizyonların gelmeye başlamasından sonra ise radyo kullananların sayısı azalmaya başladı. Bu durum araçlardaki radyo sistemlerinin kullanılması ile tekrardan bir denge sağladı. Günümüze gelene kadar ise radyoya alternatif olarak birçok müzik aleti ortaya çıktı. Ancak hiçbirisi radyolarda yapılan sıcak sohbetlerin yerini doldurmadı. Hem insanların haber alma isteği hem de daha yeni müzikleri dinlemek istemeleri sebebiyle radyolar yayınlarına devam etti. Birçok farklı konuda radyo kanalı ortaya çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Ülkemizde de değişik konularda yayınlar yapan birçok kanal bulunmaktadır. Özellikle müzik kanalları daha çok tercih edildiği için biz de onlardan bahsediyoruz. Müzik kanalı denildiğinde radyoda ilk akla gelen kanallardan bir tanesi ise Power FM’dir. Power Fm kanalı güzel programları ve şarkı seçimleri ile en çok dinlenen radyo kanallarından bir tanesidir. Yabancı birçok şarkıyı bulabileceğiniz bu kanalda en çok hit alan parçalar dinlenebilmektedir.

Power FM uzun yıllardır radyo yayınlarına devam etmektedir. Birçok farklı alt radyo kanalına da sahip olan Power ailesinin bir üyesi olan bu kanal firmanın ana radyo kanalıdır. Hafta içi her gün sabahları Power Morning Team ile güne başlayan kanal ile birlikte siz de güne en iyi hit parçalarla giriş yapabilirsiniz. Sabahları saat 10 ile 11 arasında yayınlanan Top Hits ile haftanın en hit parçalarını dinleme şansınız olmaktadır. Eğer bunu kaçırırsanız öğleden sonra 1 ile 3 saatleri arasında da aynı parçalar çalınmaya devam edecektir. Bu radyo kanalında yayınlanan 5’te 5 programı saat 17:00 ile 17:05 arasında yayınlanmaktadır. Bu program en iyi 5 şarkıyı bulabilirsiniz. Olur da denk gelebilirseniz bunu dinlemenizi tavsiye ederiz, ki bu sayede en hit 5 parçayı görebilirsiniz. Bu programdan hemen sonra başlayan ve saat 7’ye  kadar devam eden Chat Zone ile ise günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Akşamlarınıza renk katmak için yayınlanan bu programda en iyi yabancı şarkıları bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey radyonuzun sesini açmak ve arkanıza yaslanmak olmalıdır. Biraz dinledikten sonra tekrardan enerjik olarak akşamınıza başlayabilirsiniz.

Power  FM’in en çok konuşulan ve bilinen programı ise Cenk & Erdem’dir. Bu program her akşam 19:00 ile 21:00 arasında yayınlanmaktadır. Program orijinalliği ile kendisinden söz ettirmektedir. Çünkü Cenk ve Erdem’in sunduğu program kadar başka hiçbir program orijinal değildir. Gülmekten karnınıza ağrıların gireceği bu program ile akşamlarınıza renk katacaksınız. Birbirinden güzel espriler ile sizleri kahkahalara boğacak olan ikili yaptıkları tiplemeler ile de sizi kendilerine bağlayacak. Bu program Power FM’in en çok dinlenen programıdır. Cenk ve Erdem’in yayınından sonra ise Juke Box programı başlıyor ve yaklaşık 3 saat kadar da o sürüyor. Sonrasında ise sabaha kadar karışık yabancı hit müzik derlemelerinin olduğu All Night Long bölümü başlıyor.

Başarılı radyo kanalı Power FM’i canlı olarak dinlemek isterseniz canliradyodinle.com.tr adresinden canlı radyo dinleme sitemize giriş yapınız ve sağ bölümde yer alan radyolar arasından Power FM’i seçiniz. Bu seçiminizden sonra canlı radyo otomatik olarak çalmaya başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: