Oto Yedek Parça

 

Neden Orijinal Yedek Parça Kullanılmalı?

Orijinal olmayan yedek parçaların imalat kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesi, teknoloji seviyesi ve makinaya uyumluluğu asla makina üreticisine ait orijinal parça kalitesinde olamaz. Birçok firma orijinal parça düzeyinde üretim yapabildiğini iddia edebilir ancak bu imkânsızdır. Bu nedenle orijinal tata yedek parça kullanan müşterilerin birçoğu şu avantajlardan faydalanırlar;

  • Son teknolojiyle üretilen parçalarla sorunsuz çalışma olanağı sağlar.
  • Parçalar sizin aracınız için özel olarak geliştirilmiştir.
  • Güvenilirdirler ve ömürleri uzundur.
  • Performans olarak daha üst düzeydedirler ve kalitelilerdir.
  • Fiyat olarak uygundur.
  • Daha verimlidir ve uzun vadede düşük maliyetlidirler.

 

Yedek Parça Alırken Önem Verilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Öncelikle yedek parça almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli durum, yedek parçanın orijinal olup olmadığını bilmekten geçer. Bir de eşdeğer yedek parçalar vardır. Eşdeğer yedek parça orijinal yedek parça ile aynı yapıya ve özelliklere sahiptir. Yani eşdeğer yedek parça kullanmakta bir sakınca bulunmamaktadır. Örnek olarak proton yedek parça tavsiye edebiliriz.

Birde yan sanayi yedek parçalar bulunmaktadır. Yan sanayi yedek parçalar orijinal ve eşdeğer yedek parçalara nazaran daha kalitesiz olmakla birlikte güvenilirliği daha azdır. Bu nedenle orijinal veya eşdeğer yedek parça kullanmakta fayda vardır. Yedek parçada önemli olan bazı hususlar vardır yedek parça almadan önce bu hususlara dikkat edilmesi gerekir. Onlardan bazıları;

Yedek Parça Kalitesi:Yedek parçanın kalitesi daha öncede belirttiğim gibi çok önemlidir. Unutmayalım ki parçanın kalitesi fiyatından değil orijinal veya orijinale eşdeğer olmasından anlaşılır.

Onarım Kalitesi: Onarım kalitesinde önemli olan bu işin uzmanlar tarafından standartlara uygun ve güvenilir olarak yapılmasıdır.

Fiyat Şeffaflığı: Araçsahiplerinin en çok şikâyet ettiği olay ise anlaşılan fiyata ek olarak, sürpriz ücretlerin ortaya çıkmasıdır. Bu nedenle fiyat şeffaflığı önemlidir.

Belirtilen Sürede Teslimat: Araç sahiplerinin yedek parça alırken üretici firmaya sorduğu ilk soru yedek parça ne zaman elime geçerdir şüphesiz. Bu nedenle üretici firma sahiplerinin belirtilen sürede teslimat yapması güvenilirlik ve müşteri açısından önem teşkil eder.

Kalite Kontrol: Yedek parçanın kalitesinin üretici firma tarafından kontrolü önemlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: