Oyuncaklar Çocukların Hayal Dünyasını Geliştirir

Çocukların vazgeçilmezleri olan oyuncakları, artık büyükleri bile etkisi altına almış görünüyor. Birbirinden güzel ve sevimli oyuncaklar, her yaştan insanı kendine hayran bırakırken, ebeveynlerin de çocukları için bu konuda yapacağı seçimler büyük önem taşıyor.

Oyuncak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her çocuğun yüzlerce oyuncağı olabilir, her an gördüğünüz bir yerde çocuğunuz beğendiği için maddi değeri önemsemeden herhangi bir oyuncağı satın alabilirsiniz. Ancak oyuncak seçimi sandığınız kadar hafife alınacak bir durum değildir. Bir kere satın alacağını oyuncağın çocuğunuzun yaş grubuna hitap edip etmediğine özellikle dikkat etmelisiniz.

Yani ona eğlenmesi ve güzel vakit geçirmesi için bir obje satın alırken aslında tehlikeli bir iş yapmış olabilirsiniz. Nasıl mı? Diyelim ki çocuğunuz 0-2 yaş grubunda ve henüz birçok şeyi ağzına sokarak tanımaya çalışıyor ve dolayısıyla tehlikeli olan şeyleri diğerlerinden ayırabilecek yetiye sahip değil. Bu yaş grubundaki çocuklara küçük parçalara ayrılabilen ya da boncuk gibi dağılabilen oyuncakları almamalısınız. Bu son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Oyuncaklar Eğlendirirken, Eğitmelidir de

Oyuncak seçerken tehlikeli olup olmamasının yanında dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta, çocuğa sırf almış olmak ve onu mutlu etmek için bir oyuncağı almamanız gerektiğidir. Çünkü eğlendirirken aynı zamanda eğitici bir yanı da olmalıdır oyuncağın. Bu yüzdendir ki, çocuklara yaş grubuna uygun oyuncakların alınması gerek. Henüz algıları yeni gelişen bir çocuk ona vereceğiniz oyuncak ile parmaklarını kullanmayı keşfedebilir ya da bir objeyi başka bir objenin içine sokmayı daha sonra da geri çıkarması gerektiği gibi basit ama onun için önemli bilgileri belleğine kaydedebilir. Bütün bunlar ve daha fazlası için http://www.oyuncakdunyasi.com internet sitesini ziyaret edebilir, çocuğunuza en uygun oyuncakları burada bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: