Pimapen fiyatları

Marmara pimapen katkıları ile size bu yazımızda gerçekten pimapen fiyatları nasıl hesaplanır ? sorusunun cevabını vereceğim. Öncelikle fiyatı etkileyen malzemeleri sayalım. Hesaplamayı 100 cm genişlik 100 yükseklik yani 1 metre 1 metre tek kanatlı normal açılımlı pencere için pimapen marka olarak yapacağız.
1- Pvc profil

Pvc profil dediğimiz malzeme piyasada adını sıkça duyduğunuz pimapen, egepen, fıratpen ve winsa gibi markaların ta kendidir. Yani plastik pencere. Metre olarak hesaplanır. Bir pencerede kaç metre kullanılıyor ise firmaların birim fiyatı ile çarpılır. Şuan resmi pimapen bayisi olan mar mara pimapen metresini s7000 horizon için kdv ve montaj dahil 17 tl’den müşteriye vermektedir. Hesaplamaya örnek vermek gerekir ise mesela 1 metre genişlik ve 1 metre yükseklik bir pencerede kaç adet yatay ve dikey direk var. 2 yatay 5 dikey ve 2 adet açılan kanatın yatayı *50 cm toplam 1 *diyelim. Açılan kanat hani kolu olan veya üstten açılan ona giden profili sayıyoruz. Toplam 8 metre pvc profil kullanılmıştır. *8 metre* 17( birim fiyatı) = 136 tl

2- Isıcam*

4+16+4 olarak pvc profilin içine konulan cam metrekare olarak hesaplanır. Pencerenin yüksekliği ve genişliği çarpılır. yüksekliği 1 genişliği 1 = 1 yani 1 metrekare cam. *60 tl birim fiyatı olursa 60 tl camı tutuyor. Şimdi 136 tl doğramaya dedik 60 TL CAMI = 196 TL

3- Mermer, Pervaz ve aksesuar*

Pencerenin altına mermer istiyorsanız mermer konulur. Etrafına pervaz dediğimiz eski pencere sökülünce sıvaya gerek kalmaması adına daha estetik duran pervaz konulur. 3 tarafı pervaz ve altı mermer olursa 3 metre pervaz ve 1 metre mermer gider. sağ sol üst 3 metre yapar 3*5 = 15 tl pervaz fiyatı 1*40 = 40 tl mermer fiyatı.

136 tl pimapen marka doğrama

60 tl şişecam

15 tl pervaz

40 tl mermer

100 cm genişlik 100 cm yükseklik pencere 250 tl mal oluyor. Ancak evinize bir adet yaptıracak iseniz bu fiyat yükselir ama bir daire bazında 5-6 adet olursa fiyatta düşmede olabilir. (www. pimapenfiyatlari. org) Firmalar genelde işin boyutuna göre indirim yapmakta veya fiyat yükseltmekte. Pimapen fiyatları konusunda bize yardımcı olan Marmara pimapen‘e teşekkür ederiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: