Power Türk Dinlemek İçin Bizi Seçin

Radyolar uzun yıllardır insanlar arasındaki haberleşme için kullanılmıştır. Çok kanalın olmadığı eski zamanlarda radyo frekanslarından birkaçı haber iletimi için kullanılırmış. Bu sayede de insanlar olaylardan haberdar olur ve yaşamlarına devam edermiş. Bu yönüyle ülkemizde de uzun yıllar boyunca oldukça iyi bir icat olarak karşımıza çıkan radyo zaman geçtikçe daha çok müzik ve diğer programların dinlendiği bir araca dönüşmüştür. Bunun ana sebeplerinden birisi de televizyonların gittikçe yaygınlaşmasıdır. Televizyonlarda yayınlanan haber programları radyodakilerden daha çok tutulmuştur ve görüntülü yayınlar insanları kendine çekmeyi başarmıştır. Radyolar ise bir kenarda ölümü bekleyecek diye düşünülmüştür. Ancak durum böyle olmamış, radyolar işyerlerinde ve arabalarda kullanılma devam etmiştir. Özellikle araçlarda radyo kullanımının artması ile birlikte radyo kanallarının sayısı da artmaya başlanmıştır. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde sabahları trafikte radyo yayınlarını dinlemek bir gelenek haline gelmiştir. Özellikle taksiciler ve kamyoncular için bu radyo programları vazgeçilmez bir şey olmuştur. Ülkemizde müzik denildiğinde akla gelen ilk radyo kanalları arasında Power Türk de bulunmaktadır. Bu radyo kanalı pop müzik yayını yapmaktadır. Power radyo kanallarından birisi olan Power Türk’de günün her saati yayın bulmak mümkündür. Özellikle hafta içi yayınlanan sabah kuşağında güne iyi başlamak için en iyi şarkıları bulacaksınız.

Hafta içi her gün sabah 6 buçukta başlayan Pop Sabah programı saat 10’a kadar devam etmektedir. Bu programda ne kadar hit parça, sizi sabah sabah uyandıracak ve daha dinç yapacak ne kadar şarkı varsa hepsini bu yayında bulabilirsiniz. Bu yayının ardından hemen Pop Türkçe Pop yayını başlamakta. Kesintisiz olarak 6 saat boyunca şarkılara doymak isterseniz bu yayını kaçırmamanız gerekmektedir. Akşama doğru saat 4’te yayına başlayan Eve Dönüş programı ise sizleri iş çıkışında yalnız bırakmıyor. Özellikle dediğimiz gibi, İstanbul gibi büyük şehirlerdeki trafikte akşamları eve dönmek çok uzun saatler alabilmektedir. Bu sebeple de bu yayın bu durum düşünülerek hazırlanmıştır ve yolculuğunuz boyunca sizi eğlendirmek için özel olarak sunulmaktadır. Buradaki şarkılar ve muhabbetler ile birlikte zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Bundan sonra ise akşam saat 8’den 12’ye kadar Anında İste başlıyor. Bu program için internetten kayıt olmanız gerekiyor. Oraya bırakacağınız telefon numarası aracılığı ile canlı yayın esnasında size bağlanıyorlar ve sizinle konuşuyorlar. Sizin istediğiniz bir parça var ise bu tatlı sohbetin sonunda sizden onu söylemenizi bekliyorlar. Daha sonra da bu şarkıyı sizin için çalıyorlar. Bu program o kadar çok tutuldu ki, bazı zamanlar sıra gelmesi için uzun süreler beklemeniz gerekebilir. Bir de art arda çalınmadığı için bu süre uzayabiliyor. Hafta sonu yayınlarında ise saat akşam 5 ile 7 arasında Pop 40 listesi yayınlanıyor. Bu yayında ise haftanın en iyi 40 şarkısı sıralanmış oluyor. Burada haftanın en çok sevilen ve dinlenilen parçalarını bulabilirsiniz. Akşam saat 7’den 10’a kadar ise Akşam Partisi programı yapılıyor. Bu programda da en hit parçalar muhabbetler eşliğinde sıralanıyor. Power Türk’ün bu yayını hafta sonu biraz müzik biraz da sohbet isteyen kişilerin imdadına yetişiyor. Oldukça hareketli geçen bu program biter bitmez ise heyecan dolu program, Adrenal-in başlıyor. Yine hit parçaların çalındığı bu programda ise 2 saatliğine bambaşka bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Hiçbir cumartesi akşamı aktivitesi Adrenal-in programının yerini tutamazmış gibi geliyor. Saat 12’den sonra ise sabaha kadar yine karışık olarak pop müzik çalmaya devam ediliyor. Pazar günü ise özel programlar yok, sadece normal pop şarkılarının devam ettiği genel yayın akışı bulunmaktadır.

Power Türk radyo kanalını dinlemek isterseniz bunu online olarak yapmanız mümkündür. Canliradyodinle.com.tr adresindeki canlı radyo dinleme sitemize giriş yaptığınız zaman birçok radyo adını göreceksiniz. Buradan Power Türk’ü bulup tıklayınız. Tıkladığınız zaman radyo çalmaya başlayacaktır. Ses ayarını ve durdurup devam ettirmeyi sağ altta yer alan küçük player aracılığı ile yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: