Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçısı kavramı düğünde en az gelinlik ve damatlık kadar önemli bir unsurdur. En güzel anımızı ölümsüzleştirmek adına planlı programlı ve titiz bir şekilde yapılması gereken bir seçim unsurudur. O günün ve gecenin heyecanıyla ayrıntıları ve detayları yakalamak pek mümkün olmaz ama eğer bu anlar resmedilirse hem siz tüm geceyi sonsuza kadar somut olarak görselleşmiş olursunuz hem de ailenize, eşlerinize ya da dost çevrenize hatıra bırakmış olursunuz. Bunun için de işinin ehli birini bulmak hem zor hem de oldukça önemlidir. Öncelikle sırf düğün fotoğrafçılığı yapan profesyonel düğün fotoğrafçısı bulmakla işe koyulabilirsiniz. Bu kimseler tek bir konu üzerine odaklandıkları için ve çoğu zaman sadece düğünlerde kendilerini geliştirdikleri için, genel bir program hazırlayarak tüm konsepti ele alıyorlar. Örneğin gelin ve damatla önceden tanışıyor, nelerden hoşlandığını, düğünün nerede yapılacağını, düğünün konseptini öğreniyor ve ona göre sizin için çekim mekânı seçenekleri sunuyorlar. Siz içinden size uygun, kendi zevkinizi sonuna kadar ortaya koyabilecek olan en çok yansıtan yeri seçiyorsunuz.

Aynı zamanda pankartlar, el yazıları, küçük steckerlar, çıkartmalar, balonlar süslemeler, isimlerinizin yer aldığı aksesuarlar da size özel tasarlanıyor. Yani kısaca, tamamen size ait sizi anlatan bir öykü tasarlanıyor ve resmediliyor. Hatta profesyonel düğün fotoğrafçısı sizin tanışma hikâyenizi ya da ortak noktalarınızdan yola çıkarak size ömrünüzün sonuna kadar her baktığınızda içinde kaybolup gideceğiniz kareler sunuyor.

Son zamanlar da ise ‘’düğün hikâyeleri’’ adlı klipler çekiliyor ve sizi aşkınızı anlatan kısa bir film hazırlanıyor. Fonda yine sizin beğeneceğiniz bir müzik yahut sizin müziğiniz size eşlik ediyor ve sizden hünerlerinizi sergileyip aşkınızı anlatmanızı istiyor. Böylece hem somut olarak resimler elde ediyorsunuz hem de tekrar tekrar izleyebilmek üzere sizin için tasarlanmış bir aşk hikâyesi. İşte tüm bu seçenekleri göz önünde bulundurursak düğün için fotoğrafçı seçmek ve ayarlamak en az gelinlik ve damatlık kadar önemli bir hal alıyor. Çünkü tekrarı olamayacak o en güzel günü her haliyle uzun süreler boyunca hatırlayabilmenin tek yolu profesyonel düğün fotoğrafçısı seçmekten geçiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: