Resident Evil Operation Raccoon City İnceleme

Raccoon City’de zombi avı başlıyor!

Doğrusunu ifade etmek gerekirse Resident Evil Operation Raccoon City , bu yil heyecanla beklediğim oyunların en başında geliyordu . Serinin iyi bir fanı olmam bir yana , yapımın 2 ve üçüncü oyunla benzer süre diliminde geçiyor olması ve o atmosferi yansıtacak olması beni çokça heyecanlandırmıştı . Zira oyun elime geçtiğinde de benzer duygularla geçtim konsolun başına . Fakat ardından meydana gelen oluyor . Capcom’un batıda yaşayan Slant Six Games’e emanet ettiği canım projenin soluşunu gözlerimle gördüm . Yazmaya neresinden başlasam açıkça kararsızım . Şimdiden belirtmeliyim ki bir 2 puan hariç tamamıyla eleştirel bir analiz çıkacak meydana . Üstelik o bir 2 noktayı da doğrudan yazımın en en başında belirteyim ki , oyunda pozitif puan arayan dostlar tüm yazıyı okumak zorunda kalmasın .

Evet dostlar , Resident Evil Operation Raccoon City’nin en güzel yanlarından birisi 2 ve üçüncü oyunda dolaştığımız mekanların bire bir benzer olarak oyuna aktarılması olmuş . Şayet ki serinin iyi bir fanıysanız kimi noktalarda dolaşırken ” adeta burayı bundan önce görmüştüm ” hissiyatına kapılabiliyorsunuz . Öbür bir pozitif puan ise Resident Evil 2 ve Resindent Evil 3’te ki karakterlerle oyun süresince yollarımızın kesişmesi . Leon S . Kennedy’den Nemesis’e civarı bir bir sürü tanıdık karakterle oyun süresince burun buruna geliyoruz .

Peki biz kimiz? Bu kez hükümetten bir zabıta mahaline tüm olayların sorumlusu meydana gelen Umbrella şirketinin üst seviye bir askeri olarak Raccoon City’e giriş yapıyoruz . Emelimiz ise Resident Evil 2 ve Resident Evil 3’te tam bir cehenneme dönen Raccoon City’i temizleyerek vakaları muayene altına almak .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın: